HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

6'lı Masa cumhurbaşkanı adayı açıklandı mı? 6'lı Masa cumhurbaşkanı adayı ne zaman belli olacak? Gözler o tarihte!

6'lı Masa toplantısı geçtiğimiz gün akşam saatlerinde sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında yaptığı açıklamada seçimlerin 14 Mayıs'ta yapılacağını vurgulamıştı. Seçimler yaklaşırken CHP, İYİ Parti, Saadet, DEVA, Gelecek ve DP liderleri bir kez daha bir araya geldi. Millet İttifakı'nın ortak aday konusunda anlaştığı belirtildi. Peki, 6'lı Masa cumhurbaşkanı adayı açıklandı mı? 6'lı Masa cumhurbaşkanı adayı ne zaman belli olacak?

6'lı Masa cumhurbaşkanı adayı açıklandı mı? 6'lı Masa cumhurbaşkanı adayı ne zaman belli olacak? Gözler o tarihte!

6'lı Masa toplantısı dün yapıldı. CHP, İYİ Parti, Saadet, DEVA, Gelecek ve DP liderleri Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayını belirlemek için bir araya geldi. Aday belirleme sürecinde Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş gibi çok sayıda ismin aday olacağı iddia edilmişti. Peki, 6'lı Masa cumhurbaşkanı adayı henüz açıklanmadı. 6'lı Masa cumhurbaşkanı adayının 6 Mart Pazartesi günü açıklanması bekleniyor.

6'LI MASA CUMHURBAŞKANI ADAYI AÇIKLANDI MI?

6'lı Masa liderlerinin cumhurbaşkanı adaylığı gündemiyle bir araya geldiği toplantı sonrası yapılan açıklamada, ortak aday konusunda anlaşmaya varıldığı belirildi.

altılı masa 5

6'LI MASA CUMHURBAŞKANI ADAYI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Altılı Masa cumhurbaşkanı adayı için 6 Mart Pazartesi günü tekrar görüşüleceği kaydedildi.

a

Toplantı sonrası yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

altılı masa 4

Express


En Çok Aranan Haberler