HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Ankara'da CHP kulislerini karıştıran yemek! "Mansur Yavaş hamlesi Özgür Özel'e mesaj" Kılıçdaroğlu iddialarına yanıt geldi

Ankara'da Mansur Yavaş ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir araya geldiği yemek CHP kulislerini karıştırdı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun temaslarıyla ilgili yeniden genel başkanlığa aday olacağı iddiaları geniş yankı uyandırdı. Hem Kılıçdaroğlu'nun hem Özel'in kurmaylarından iddialara yanıt geldi.

Ankara'da CHP kulislerini karıştıran yemek! "Mansur Yavaş hamlesi Özgür Özel'e mesaj" Kılıçdaroğlu iddialarına yanıt geldi

CHP genel başkanlığına yeniden aday olacağı iddiaları gündemden düşmeyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kurban Bayramı'nda belediye başkanlarıyla yemekte bir araya gelmesi yeni tartışmaların fitilini ateşledi. Kılıçdaroğlu'nun söz konusu temasları adaylık iddiaları yeniden gündeme getirirken hem Kılıçdaroğlu'a hem Özel'e yakın isimlerden iddialara yanıt geldi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

"GENEL MERKEZ'E ÖRTÜLÜ MESAJ"

BirGün'den Mustafa Bildircin'in aktardığına göre; Kılıçdaroğlu'nun temaslarına anlam yüklenmemesi gerektiğini savunan bazı parti kurmaylarına karşın CHP içindeki bir kanat, “Görüşmeler Genel Merkez’e örtülü mesaj” değerlendirmesinde bulundu.

Başlıksız-4

KILIÇDAROĞLU ADAY OLACAK MI?

Kılıçdaroğlu’nun ABB Başkanı Mansur Yavaş ile başlayan ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile de planlanan yemekli buluşmalarının ise kurultaya hazırlık olmadığı belirtiliyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının söz konusu olmadığının altını çizen CHP’nin eski yönetimine yakın isimler, “Seçimden başarı ile çıkan bir genel başkana karşı kurultay istemeyeceğiz” ifadesini kullanıyor.

GENEL MERKEZ'E MESAJ

Ancak temaslar ile “Parti içi farklı bir ses de var” mesajının verilmesinin amaçladığı kaydediliyor.

ÖZEL'İN KURMAYLARINDAN YANIT GELDİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e yakın parti kurmayları da eylül ayında yapılacak tüzük kurultayının olağanüstü kurultaya dönüşebileceği tartışmalarına kapıyı, “Partinin böyle bir gündemi yok. Asıl gündemimiz yaz döneminde yerel seçim ivmesini yükseltmek” değerlendirmesiyle kapatıyor.

3

ERKEN SEÇİM HAZIRLIĞI

Erken seçim talebinin sokakta olgunlaşmaya başladığını vurgulayan kurmaylar, şunları söylüyor:
"Tematik mitingleri önemsiyoruz. Ekonomik krizin altında ezilen halkın gündemini alanlara taşıyacağız. Olası bir erken seçime karşı CHP’nin yol haritasını, politikalarını hazırlayacağız. 31 Mart’ta arkamıza aldığımız rüzgârın artması için de yaz döneminde tematik mitingleri sürdüreceğiz."

Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır

En Çok Aranan Haberler