Aşama aşama göbek deliği operasyonu

Göbek deliği estetiği yine karın germe operasyonlarının bir parçası olarak yaptığımız rutin bir işlem olmakla birlikte ayrıca izole göbek deliği şekli ile ilgili deformasyonlar da doğumsal ya da yapısal olarak karşımıza çıkmaktadır. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Türker Özyiğit, göbek deliği estetiği operasyonu hakkında detaylı bilgiler verdi.

Aşama aşama göbek deliği operasyonu

Bazen doğumsal şekil bozukluğu olduğu gibi, özellikle vücut geliştirenlerde göbek deliğinin çevresindeki kasların zayıflığı sonucunda fırlak bir göbek deliği olarak ve genelde de yaza girmeden önce istenen prosedür olarak karşımıza çıkabilir.

ANESTEZİ NASIL OLUYOR?

Buradaki en önemli nokta göbek deliğinin düzeltilmesi aşamasında yapılan uygulamanın göbeğin içinde yapılıp kalacak izlerin göbeğin karın duvarına yakın olan kısımlarında bırakılmasıdır. Bu işlemin genel anestezi altında yapılması gerekir.

GÖBEK DELİĞİ ŞEKİLLENDİRİRKEN EN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NEDİR?

Eğer izole göbek deliğini düzelteceksek göbeğin içinde kesiyi yaptıktan sonra göbeği karın duvarına fikse ederek şekillendiriyoruz. Özellikle göbek deliğinin diklemesine bir oval şekil verdikten sonra çevre dokuya doğru eğimin verilerek; giderek arttığı bir şekil vermek gerekmekte.

AMELİYAT SONRASI DÖNEM NASILDIR?

Ameliyat çok uzun süren kanamalı bir operasyon olmadığından dolayı hastanede yatma süresi kısadır, yarım günlük bir takip ve dinlendirme sonrası hastamız taburcu edilir.

SONUCU NE ZAMAN GÖREBİLİYORUZ?

İyileşme sürecinde yine o bölgeye baskıyla bir bandaj yapıyoruz. Ortalama üç hafta sonra da sonuçlarımıza ulaşıyoruz.

Op. Dr. Türker Özyiğit
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.turkerozyigit.com
Instagram: @opdrturkerozyigit
Facebook: @op.dr.turkerozyigit

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler