Avlanma şartları değişti

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü İsmail Kozan,Adıyaman’da 17 Ağustos tarihinde açılacak olan avlanma sezonuyla ilgili avcıları uyararak, avlanma şartlarının değiştiğini söyledi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü İsmail Kozan, Adıyaman’da 17 Ağustos- 24 Kasım tarihleri arasında bıldırcın ve üveyik, 2 Kasım 2013- 6 Ocak 2014 tarihleri arasında ise keklik av sezonunun açık olacağını dile getirdi.

Avcıların belirtilen tarihlerde, yeni uygulamaya göre avlanacağını aktaran İsmail Kozan, “Devlet avlaklarında haftanın 7 günü av yapılabilecek. Adıyaman’da Çelikhan bölgesindeki Bezar-Uluğbaba ve Akdağ devlet avlağı olarak tescillidir. Bu bölgede avlanacak kişiler internet üzerinden AVBİS sisteme girerek, avlanmak için izin alacaklar. İnternet üzerinden izin almayan avcılar belgeleri olsa dahi cezalı duruma düşeceklerdir. Diğer bölgelerde bu şart aranmamakla birlikte belgeli avcılar diğer bölgelerde Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri avlanacaklar” dedi. Adıyaman’da 600’e yakın avcılık belgesi olan avcının bulunduğunu fakat yıllık 350-400 avcıya av pulu verildiğini aktaran Kozan, tuzak ve kafes avının kesinlikle yasak olduğunu vurguladı. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Yazık hayvanları öldürmek için gün belirlemişler. Bu ülkede doğayı katlettiniz. Hayvan katliamına son verin.
Diğer Haberler