Avustralya'daki ped reklamı ülkeyi karıştırdı! İlk kez regl kanı ekrana yansıdı

Hijyenik ped reklamlarında çoğunlukla regl kanının mavi bir sıvıyla gösterildiğini biliyoruz. Ancak Avustralya'daki televizyon kanallarında ilk defa, kırmızı kanlı ped ekranlara yansıdı. Aynı görüntülerde bir kadının duş alırken bacaklarından kan aktığı da görülüyor. Bununla birlikte reklam, birçok izleyenin tepkisini çekti; ped firması ise kendini savundu: 'bunda utanılacak bir şey yok!'

Dünyada ilk kez bir ped reklamında regl kanı ekranlara yansıdı. Asaleo Care adındaki firmaya ait olan hijyenik kadın bağı (ped) reklamında adet kanının ekranlara yansıması yüzlerce şikayet alsa da yayınlanmaya devam ediyor.

Avustralya Reklam Standartları Kurulu'na göre, bunun yayınlamasında bir sakınca yok; çünkü bu regl döneminin gizemli halinden arındırılması ve eşitliğin savunulması anlamına geliyor.

Ped firması Asaleo Care de 'regl döneminin normalleştiğini görmek tabuların yıkılıyor olduğunu bilmek güzel. Bunda utanılacak bir şey yok' diyor.

UTANÇ VERİCİ BULUNDU

Kurula gelen olumsuz şikayetlerde bu reklamı çocukların da izliyor oluşu. Ahlaka uygun olmadığı, gereksiz ve utanç verici olduğu yer alıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
yok yok kanın rengi mavi siz yanlış yapmışsınız :D
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler