HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bakan Kılıç: Hollanda'nın iç işlerine karışmaksa karışıyorum

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Hollanda'nın iç işlerine karışmaksa karışıyorum" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Yalova'da, AK Parti Altınova İlçe Başkanlığınca Altınova Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen "Geç Kürsü" adlı programda yaptığı konuşmada, anayasa değişikliği referandumuyla seçilme yaşının 18'e indirilmek istendiğini hatırlatarak, bu konuda ana muhalefetin eleştirilerinin anlamsız olduğunu belirtti.

"RUTTE, SENLE WİLDERS ARASINDA NE FARK KALDI"

Hollanda yönetimi sert dille eleştiren Kılıç, "Hollanda Başbakanı Rutte, senle Wilders arasında ne fark kaldı? Kendi başkonsolosluğuna gitmeye çalışan bir bakanı sokağın ortasında durdurdun" dedi.

"BİR DE MARİFETMİŞ GİBİ SÖYLÜYOR"

Kılıç, Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Abutalip'in silah kullanma izni verdiğini hatırlatarak, 'Sen ne diyorsun ya. Senin ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu? Sen önce haddini, ne konuştuğunu bil ve şunu söylüyorum, bir an önce istifa et. Hollanda'nın iç işlerine karışmaksa karışıyorum. İstifa etmek zorunda. Sen geleceksin ülkende bunlar yabancı bir bakana, vatandaşa da yapmaman lazım, bir ülkenin yöneticisine bir de marifetmiş gibi söylüyor, silah kullanma yetkisi vermiş. Sen seçildiğin millete hizmet etmek için bulunmuyorsun" ifadesini kullandı.

Kılıç, daha sonra Çiftlikköy Belediye Düğün Salonunda sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve muhtarlarla buluştu.

(AA)


En Çok Aranan Haberler