HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bakan Kılıç: Tek vatan, tek devletiz

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Terörün bitmesi ve Türkiye'nin ayağındaki prangadan kurtulması ile çok daha hızlı bir büyümenin yaşanacağını söyledi.

Terörün bitmesi ile devletin ihtiyaç sahibi vatandaşlarına daha iyi hizmet sunacağını, imkanların daha da artacağını ifade eden Kılıç, "Doğusuyla-batısıyla, Vanıyla-Samsunuyla, hepimiz her yerde diyoruz biz Tek vatan, tek devletiz. Tek bayrak ve tek milletiz. Bizi biz yapan bunlar." dedi.

Diyarbakır'dan Gezi ve İncelemelerde bulunmak bulunduktan sonra helikopterle Van'ın Erciş İlçesi'ne gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İlçe Jandarma Komutanlığı'nda Van Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Van milletvekilleri Fatih Çiftçi, Burhan Kayatürk ve Mustafa Bilici, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Nurettin Alkan ve diğer ilgililer tarafından karşılandı.

AK Parti Erciş Gençlik Kolları tarafından düzenlenen "Kutlu Doğum Haftası" programına katılan Bakan Kılıç, ilahi sanatçısı Celalettin Ada'nın seslendirdiği ilahileri dinleyerek, semazen gösterisini izledi. Bakan Kılıç burada yaptığı konuşmada, insanlığın iftihar tablosu Hazreti Peygamberi(SAV) anmak, onun güzel adı etrafında toplanmak ve onun bütün insanlığa verdiği mesajları bir kez daha anlamak üzere bir arada olduklarını söyledi.

İslam aleminde özelikle Türkiye'de iyi ve güzel gelişmelerin yaşandığı dönemlerde hain eller tarafından nifak tohumlarının atıldığına dikkati çeken Kılıç, bunların yeşermesine, insanları etkilemesine, insanların arasına düşmanlık sokmasına izin vermeyeceklerini açıkladı. Helikopterden gelirken, yeniden inşa edilen şehirlere, yapılan binalara, mahallelere, sokaklara, apartmanlara baktığını belirten Kılıç, "Allah, Recep Tayyip Erdoğan’dan razı olsun. Depremden 6 saat sonra Van'a gelen ve devletin birliğini temsil eden bir başbakanımız var. Depremlerin yaralarını lafla değil, icraatla sardık. Birinci gün çadır kentleri kurmaya başladık, birinci hafta kalıcı konutların ihalesini yapmaya başladık. Birinci yılda hak sahiplerini sıcak evlerinde sıcak çorbalarını içmelerini sağladık. Ne dediysek tam zamanında, hatta daha önce yerine getirdik." dedi.

Başbakan Erdoğan'ın, Türkiye’yi en büyük sıkıntıdan, ayak bağından, terör belasından kurtarmak için "ya Allah, Bismillah" diyerek yola çıktığını ifade eden Kılıç, "Allah yolunu açık etsin. Diyarbakır'dan geliyorum. Diyarbakır sokaklarında esnaf ziyaretleri yaptık. Herkesin söylediği şu; 'Başbakanın arkasında sağlam durun. Artık çözüm gelsin.' Türkiye'nin her tarafı bu işe inandı. Sürece destek vermeyen herkesi ziyaret ediyor konuşuyoruz. Kısa sürede onlar da bizi anlayacak. Bu ülkenin 30 yıllık terör belasına rağmen yaşadıklarımıza bakın. Terörle mücadelemize, kaynaklarımızı teröre harcamamıza rağmen Türkiye'de ne gibi gelişmeler yaşandı. Hastaneler, okullar, sosyal yardımlar, evde bakım hizmetleri, fakir fukaraya her ay düzenli olarak yaptığımız yardımlar, 10 yıldır okullarda ücretsiz ders kitapları, depremden sonra yapılan konutlar teröre rağmen, terörle mücadeleye rağmen Türkiye’nin gücüne bakın."

"TERÖR BİTİNCE HIZLI BİR BÜYÜME YAŞANACAK"

Terörün bitmesi ve Türkiye'nin ayağındaki prangadan kurtulması ile çok daha hızlı bir büyümenin yaşanacağını öne süren Kılıç, terörün bitmesi ile, devletin ihtiyaç sahibi vatandaşlarına daha iyi hizmet sunacağını, imkanların daha da artacağını belirtti. Başbakanımızın liderliğinde bütün Türkiye'de, doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle her yerde huzurun olacağını, bunu sağlamak istediklerini anımsatan Kılıç, konuşmasını şöyle sürdürdü, "Üstünlük ancak hizmetledir, iyi insan olmakladır. Milletine hizmet etmektir. Kim ihtiyaç sahibinin yardımına koşuyorsa, vatandaşına hizmet ediyorsa, muhtacın yanında yer alıyorsa, üstün ve değerli olan odur. Peygamber efendimizin kutlu mesajlarına her zaman olduğundan daha fazla ihtiyacımız var. Bu mesajı vatandaşımızla buluşturduğumuz sürece sıkıntılar bir bir çözülecek, yollarımız aydınlanacak. Dargınlıklar unutulacak, Türkiye'de bir helalleşme döneminin kapıları açılacak. Düşmanlar üzülecek ama dostlarımız bizimle gurur duyacak."

"75 MİLYON İNSAN BİRBİRİNE KENETLENDİ"

Türkiye'de 75 milyon insanın birbiri ile kenetlendiğini ve herkesin kardeşlikten söz ettiğini açıklayan Kılıç, "Birbirimize et ve tırnak gibi kenetlendik diyoruz. Doğusuyla-batısıyla, Vanıyla-Samsunuyla hepimiz her yerde biz Tek vatan, tek devletiz. Tek bayrak ve tek milletiz diyoruz. Bizi biz yapan bunlar. Anamızdan duyduğumuz ninni Kürtçe olabilir, Türkçe olabilir. Annemize hangi dilden konuşmak istiyorsun diye soran oldu mu? Allah diyor ki 'Sizi farklı kavimler halinde yarattık ve farklı diller öğrettik ki birbirinizi tanıyıp anlaşabilesiniz, kaynaşabilesiniz.' Bizi farklı yaratan yaradanın zenginliğini biliyor da, biz hangi güç ve yetki ile herkesi aynı kalıba sokmaya gayret ediyoruz. Böyle bir şey olabilir mi? Herkes , milletimizin vicdanına uygun, hukuka demokrasiye uygun, terör belasından herkesi kurtaracak, insanları birbirine daha da yakınlaştıracak sürecin başarıyla neticelenmesini bekliyor. Bu herkes için bir samimiyet testidir." dedi.
Bakan Kılıç, "Kutlu Doğum Haftası" programının ardından Çelebibağı Beldesi'nde yapımı tamamlanan Gençlik Merkezi binasının açılışını yaparak Van'a hareket etti. Van'daki beş yıldızlı bir otelde ildeki başarılı olan milli takımlardaki Vanlı sporcularla bir araya geldi.

(CİHAN)

Express


En Çok Aranan Haberler