HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bakan Suat Kılıç'dan "kamera" yanıtı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yurtlara yerleştirilecek kameraların sadece yurtların çevre güvenliğini sağlamak amacıyla uygun yerlere yerleştirileceğini bildirdi.

ANKARA (ANKA)- CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Yurtlara ve üniversitelere yerleştirilecek kameralar nerelere takılacaktır? Öğrencilerin özel ihtiyaçlarını giderdikleri odaları, banyo ve tuvaletlere de kamera yerleştirilecek midir?" diye sordu.

-"UYGUN YERLERE YERLEŞTİRİLECEKTİR"-

Soru önergesini yanıtlayan Gençlik ve Spor Bakanı, "Bakanlığımıza bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne ait yurtlara yerleştirilecek kameralar sadece yurtların çevre güvenliğini sağlamak amacıyla uygun yerlere yerleştirilecektir. Alınacak kameralar ile ilgili planlamalar halen devam etmekte olup, henüz ihaleye çıkılmamıştır" dedi.

YURTKUR'un yurtlarında barınan öğrencilerin birlik, beraberlik, kardeşlik ortamında huzur ve güven içerisinde barınmalarını sağlamak için gereken her türlü tedbirin alındığını ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı, "Öğrenciler arasında siyasi, ideolojik ve kişisel ayırım yapılmasına asla müsamaha gösterilmemektedir" ifadesini kullandı.

Öğrencilere ait mahrem mekanlara kamera yerleştirileceği yönündeki ithamların; ciddiyetsiz, yakışıksız ve mesnedi olmayan iddialar olduğunu belirten Bakan Kılıç, "Diğer taraftan, Kurumumuza ait yurtlarda giriş-çıkış işlemleri manyetik kartlarla yapılmamakta olup, bunun için bir ihale açılması da söz konusu değildir" açıklamasını yaptı.

Express


En Çok Aranan Haberler