HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Balbay: Afyon iktidarın her türlü zulmünü çekti

CHP İzmir Milletvekili ve gazeteci Mustafa Balbay, Afyonkarahisar'ın Türkiye'nin en verimli ovasına sahipken en çok göç veren kenti olduğunu ve bu durumu kınadığını belirtti.

AFYONKARAHİSAR, (DHA) - Balbay, "Afyon bu son dönemde, milletvekili sayısının azalmasından belediyelerin kapanmasına kadar bu iktidarın her türlü zulmünü çekti" dedi.

Afyonkarahisar'da ilçe ve belde ziyaretlerinde bulunan Mustafa Balbay, CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Ecer'in bürosunu da ziyaret etti. Bazı partililerin karşı kaldırımdan izlediği Balbay, sevgi gösterilerine el sallayarak karşılık verdi.

FENERBAHÇE ATKISI HEDİYE EDİLDİ

Ziyaret sırasında partililerin büyük ilgi gösterdiği Mustafa Balbay'ın boynuna da Fenerbahçe atkısı sarıldı.

CHP'nin yolsuzluk ve hukuksuzluktan arınmış yepyeni bir Türkiye kurmak hedefinde olduğunu ifade eden Balbay, partisinin tüm Türkiye'yi kucaklamaya hazır olduğunu söyledi. Konuşmasında, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nu da eleştiren Balbay, orman yasasının bu iktidar döneminde sık sık değiştirildiğini vurgulayarak, "Rant için orman arazilerini peşkeş çektiler. TOKİ'ye bina arsası vermek için, kendi çevrelerine peşkeş çekmek için değiştirdiler bu kanunları. Biz bütün bunları halkın malı yapacağız" dedi.

AFYON KAN KAYBETTİ

Afyonkarahisarlılardan kapanan belediyelerin ve göç vermesinin hesabını sormasını isteyen Balbay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Anadolu'nun pek çok yeri kan kaybetti. Bunların başında Afyon geliyor. Afyon, Türkiye'nin en verimli ovasına sahip ama aynı zamanda Türkiye'nin en çok göç veren kenti. Bunu kınıyorum. Afyon'u bu duruma getirenlere yazıklar olsun. Afyon bu son dönemde, milletvekili sayısının azalmasından belediyelerin kapanmasına kadar bu iktidarın her türlü zulmünü çekti. Bunlara son vereceğiz. Bu konuda ilk sınav olan 30 Mart'ta, bir kan değişimi gerçekleştireceğiz."

'ANKARA'DAKİ BAŞKAN YARDIMCINIZIM'

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, dünkü ziyaretleri sırasında Çay ve Şuhut ilçeleri ile Karaadilli Beldesi'ne de gitti. CHP'li belediyelere destek sözü veren Balbay, "Afyonkarahisar'daki CHP'li belediye başkanlarının Ankara'daki başkan yardımcısı olacağım" diye konuştu.

Şuhut'ta vatandaşlarla belediye salonunda gerçekleşen buluşmada Mustafa Balbay hükümeti eleştirerek, "Biz salona sığmayacak kadar büyüyoruz. Onlar ayakkabı kutularına sığacak kadar küçülüyorlar" dedi.

Express


En Çok Aranan Haberler