HABER

Bayraktar TB2 SİHA'lar savaşın kaderini değiştirmişti! Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'den Selçuk Bayraktar'a devlet nişanı

Ukrayna ordusu tarafından Rusya'ya karşı aktif olarak kullanılan TB-2 SİHA'ları üreten Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'a, Volodimir Zelenskiy tarafından Devlet Liyakat Nişanı ile taltif edildi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Zelenskiy'e teşekkür eden Bayraktar "Ukrayna için adil ve kalıcı bir barışın en kısa zamanda tesis edilmesini temenni ederim" dedi.

Bayraktar TB2 SİHA'lar savaşın kaderini değiştirmişti! Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'den Selçuk Bayraktar'a devlet nişanı

Ukrayna'nın Rusya'nın işgal hareketine karşı aktif olarak kullandığı ve sahadaki başarısıyla dünya çapında konuşulan Bayraktar TB-2 insansız hava araçları, savaşın kaderini değiştirmişti. Ukrayna halkı tarafından da orduya daha fazla Bayraktar SİHA alınması için bağış toplanmıştı. Baykar ise Ukrayna'ya 3 adet Bayraktar TB2 SİHA'nın hiçbir ücret talep edilmeksizin hibe edildiği duyurmuştu.

ZELENSKIY'DEN DEVLET NİŞANI

Bu gelişmelerin ardından ise Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak, beraberindeki heyetle Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Merkezi'ni ziyaret etti.

ukrayna-cumhurbaskanligi-ofisi-baskani-andriy-yermaktan-baykara-ziyaret_3870_dhaphoto1

Andriy Yermak ziyarette BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'a Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky tarafından verilen Devlet Liyakat Nişanı'nı takdim etti.

ukrayna-cumhurbaskanligi-ofisi-baskani-andriy-yermaktan-baykara-ziyaret_3870_dhaphoto3
BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Andriy Yermak ve beraberindeki heyete BAYKAR tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen sistemler ile ilgili bilgi verdi.

ukrayna-cumhurbaskanligi-ofisi-baskani-andriy-yermaktan-baykara-ziyaret_3870_dhaphoto4

SELÇUK BAYRAKTAR'DAN TEŞEKKÜR MESAJI

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Selçuk Bayraktar, ''Devlet Liyakat Nişanı ile bizleri onurlandıran sayın Zelenskiy ve Andriy Yermak'a teşekkür eder, Ukrayna için adil ve kalıcı bir barışın en kısa zamanda tesis edilmesini temenni ederim.'' ifadelerini kullandı.

ukrayna-cumhurbaskanligi-ofisi-baskani-andriy-yermaktan-baykara-ziyaret_3870_dhaphoto5


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler