HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'dan CNN International'da TB2 SİHA açıklamaları

Türkiye'nin ilk yerli ve milli SİHA'larını geliştiren Baykar Teknoloji'nin Genel Müdürü Haluk Bayraktar, CNN International'ın canlı yayınına konuk oldu. Julia Chatterley'in sorularını yanıtlayan Bayraktar, Bayraktar TB2 SİHA'yı Rusya'ya satmayacaklarını söyledi. Haluk Bayraktar "Bunu yapmadık, asla yapmayacağız. Çünkü Ukrayna'yı destekliyoruz, egemenliğini, direnişini ve bağımsızlığını destekliyoruz" şeklinde konuştu.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'dan CNN International'da TB2 SİHA açıklamaları

Julia Chatterley’in sunduğu First Move programına katılan Haluk Bayraktar, milli SİHA'ları ve Bayraktar TB2'leri anlattı. Bayrak TB2 SİHA’ların Ukrayna’nın direnişinde oynadığı role dikkat çeken Haluk Bayraktar, bu süreçte düzenlenen bağış kampanyalarında Ukrayna’ya ücretsiz teslimat sağladıklarını da anlattı.

Bayraktar verdiği röportajda Bayraktar TB2'yi Rusya'ya satmayacaklarını belirterek "Bunu yapmadık ve asla yapmayacağız. Çünkü Ukrayna'yı destekliyoruz, egemenliğini, direnişini ve bağımsızlığını destekliyoruz" dedi.

hb1

BAYKAR UKRAYNA'YA SİHA HİBE ETMİŞTİ

Baykar Savunma tarafından üretilen Bayraktar TB2 SİHA'lar Ukrayna ordusu tarafından Rusya'nın işgal hareketine karşı aktif olarak kullanıldı.

thumbs_b_c_284d2b7d6255d7b4c1271fd4d56383d1

TB2'lerin sahadaki başarısı dünya genelinde de konuşulurken, Ukrayna halkı da daha fazla SİHA almak için bağış kampanyası yapmıştı. Düzenlenen kampanyaya kayıtsız kalmayan Baykar ise yaptığı açıklamayla, 3 adet Bayraktar TB2 SİHA'nın Ukrayna'ya hiçbir ücret talep edilmeksizin hibe edildiği duyurmuştu.


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler