HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bayram tatilinde acı bilanço! 4 günde 26 kişi hayatını kaybetti, 4 bine yakın yaralı var

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya bayram tatilinde trafik kazası bilançosunu paylaştı. Son bilgilere göre bayram tatilinin ilk 4 gününde 2453 trafik kazasında 26 vatandaşımız hayatını kaybetti, 3870 vatandaşımız yaralandı.

Bayram tatilinde acı bilanço! 4 günde 26 kişi hayatını kaybetti, 4 bine yakın yaralı var

Bayram tatilinin korkulan haberi geldi. Yakınlarını ziyaret etmek isteyen ya da tatile çıkan çok sayıda vatandaş yollara düştü. Maalesef diğer bayramlar gibi bu bayramda da acı haberler geldi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tatilin ilk 4 günlük acı bilançosunu paylaştı. 3 bine yakın kazada 26 vatandaşımız hayatını kaybetti.

DENETİMLER 24 SAAT SÜRECEK

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bayram tatili boyunca polis ve jandarma trafik ekiplerinin denetimlerine 24 saat esasına göre devam ettiğini belirtti.

Bayram tatilinin dördüncü gününde 615 trafik kazasının meydana geldiğini açıklayan Yerlikaya, 431 bin 871 aracın denetlendiğini, denetimlerde 24 bin 432 araca hız ve radar işlemi, 38 bin 425 araca ise diğer işlemlerin yapıldığı bilgisini verdi.

Bayram tatilinin ilk 4 gününde toplam 2 bin 453 trafik kazası meydana geldiğini belirten Yerlikaya, "26 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti. 3 bin 870 vatandaşımız ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum." ifadelerini kullandı.

ASAS

EMNİYET KEMERİ VURGUSU

Yerlikaya, denetimlerin amacının, bayram tatiline giden vatandaşların sağ salim ailelerine kavuşması ve onlara sarılması olduğunu belirterek, "Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Lütfen aklımızdan çıkartmayalım." uyarısında bulundu.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler