Bentonit kilini daha önce duydunuz mu? Okuduktan sonra güzellik rutininize hemen ekleyeceksiniz

Bentonit kili vücudu temizleyen çok popüler bir şifa kilidir. Volkanik külün oluşturduğu demir, sodyum, kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi minerallerden yapılır. Bentonit kili toksinleri, ağır metalleri, yabancı maddeleri ve kimyasalları emme ve uzaklaştırma kabiliyetiyle bilinir. Bu kilin birçok faydası var ama bugün sizin için 5 güzellik yararını anlatacağız. İşte başlıyoruz.

Kil, yüzyıllardır sağlık ve güzellik kaynağı olarak kullanılan bir toprak çeşididir. İçeriğinde bulunan demir, alüminyum, magnezyum, kalsiyum, silisyum ve çinko gibi doğal mineraller sayesinde özellikle cilt üzerinde birçok faydası bulunur. Besin değerlerinin bu denli çeşitliliği kil maskesini birçok cilt probleminin çözümü için ideal kılar.

İçerisinde herhangi bir yan etkiye sebep olabilecek kimyasal barındırmayan kil sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyenler için kozmetik ürünlerine kıyasla oldukça uygun ve etkilidir. Kil, düzenli olarak uygulandığı takdirde kısa süre içerisinde cildin doğal güzelliğine kavuştuğunu göreceksiniz.

BENTONİT KİLİ NEDİR?

Bir tür volkanik kil olan bentonit kil, içeriğindeki elektromanyetik negatif yük sayesinde bakteriyel ve toksik maddeleri güçlü bir şekilde tutarak vücut dışına atma özelliği bulunan ve bu özelliği sayesinde detoks için kullanılabilen bir kil türüdür.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler