KADIN

Bir Kadının Hem Akıllı, Hem Güzel, Hem Başarılı, Hem de Anne Olabileceğinin 14 Kanıtı

Bir Kadının Hem Akıllı, Hem Güzel, Hem Başarılı, Hem de Anne Olabileceğinin 14 Kanıtı

Süper kadınlar!

 1. Geç kalmış olsa bile metroda makyaj yapıp derli toplu ofise gelmek

Geç kalmış olsa bile paspal bir halde işe gelmek asla onlara göre değil! Hem kendine hem de işine olan saygısından, bulduğu ilk fırsatta kendine çeki düzen verir, güne güzel başlar.


 1. Aynı anda hem sigara içip hem oje sürmek

Yapmak istedikleri iki şey varsa diğerinden asla vazgeçmezler. Multitasking onlar için çocuk oyuncağı! Özellikle yapmaktan keyif aldıkları bir şeyse ve zamanları da varsa keyfini çıkara çıkara yapmak onlar için gerçek meditasyon!


 1. Umumi tuvalette bile kendini baştan yaratabilmek

Bir kadının kendine biraz çeki düzen vermesi için büyük paralara, erkeklerin eleştirdiği gibi uzun saatlere asla ihtiyacı yok. Kendilerini çok iyi tanıyıp neye ihtiyaçları olduğunu, ne istediklerini her zaman bildikleri için istedikleri an, istedikleri yerde kendilerini baştan yaratabilirler ve bunu sadece birkaç küçük dokunuşla yaparlar!


 1. Ayaklarını yara yapan topuklularla toplantıdan toplantıya koştururken asaletini korumak

Kadınların acı eşiğinin yüksek olduğu doğru. Ancak burada olay canlarının yandığını belli etmemek değil, topuklu ayakkabı giydikten sonra onu taşımayı bilmek, her durumda, her ortamda asaletini korumak.


 1. Ofiste giydiği kıyafeti küçük dokunuşlarla gece kıyafeti haline getirmek

Hiçbir erkeğin akıl sır erdiremediği meselelerden biri de bu! Daima ne istediklerini bilmeleri ve analitik düşünme yetenekleri sayesinde ne ekleyip ne çıkarmaları gerektiğini çok iyi bilirler ve bunu öyle büyük bir ustalıkla, küçük dokunuşlarla yaparlar ki nasıl olduğunu siz de anlamazsınız!


 1. İşten dönüp son dakika misafirine yarım saat içinde masa donatmak

Kadınlar her an her duruma karşı hazırlıklıdır ve bir acil durum planları vardır. Ancak bu acil durum planları asla baştan savma olmaz. Ortaya ne koyuyorlarsa onu her zaman en iyi şekilde yaparlar.


 1. Bulaşık makinesini maksimum kapasitesinde ama yine de düzenli bir şekilde doldurmak

Onlar için çocuk oyuncağı! Daha yerleştirmeye başlarken düzenli tutarlar, maksimum kapasitede doldurur, makineyi boşaltırken de her şeyi tek seferde kolayca kaldırırlar.


 1. Sabah sekiz de olsa saçını ve makyajını yapmış, gayet şık bir şekilde işe gelmek

Erken uyanıp güne erken başlamak kadınların doğasında var. Bakımlı olmak, şık ve güzel görünmek her kadını iyi hissettirir. Bir kadının bunun için yapmayacağı şey yoktur. Sabah 6'da kalkmak da olsa!


 1. En duygusal anında bile dünyanın en mantıklı argümanlarıyla gelmek

Kadınların duygusal olduklarında mantıklarının devreden çıkması gibi bir durum yoktur. Hatta duygusallaştıklarında konuyu daha derin, enine boyuna düşünür, karşınıza dünyanın en mantıklı argümanlarıyla gelmeye devam ederler.


 1. Bir durumu hem duygularla hem mantıkla değerlendirerek doğru kararı vermek

Söylediğimiz gibi, bir karara varmadan önce konuyu her açıdan değerlendirir kadınlar. Ancak bu, karar vermek için çok uzun bir zamana ihtiyaç duydukları anlamına gelmez. O noktaya gelmeden önce zaten üzerinde düşünmüşlerdir, düşünmemiş olsalar da tek bakışta analiz yaparak doğru kararı verebilirler.


 1. Çöplük gibi evi saraya dönüştürmek

Bir şeyi yeniden yaratmak, ona hayat vermek kadınların her zaman yaptıkları şey! En pis en dağınık yeri bile kısa sürede dünyanın en güzel yerine dönüştürür, dokundukları her şeyi güzelleştirirler.


 1. En stresli anında bile hiç çaktırmayıp toplantıdaki herkesi hipnotize etmek

Bir kadın tabiki heyecanlanır, kafasında soru işaretleri olur ancak bunu size asla belli etmez. Hatta öyle bir şekilde anlatır ki anlattıklarından hiçbir şeyden olmadığı kadar emin olduğunu düşünürsünüz çünkü söz ondaysa ipler onun elindedir ve ne diyorsa dinletir.


 1. Hem iyi bir lider hem de iyi bir arkadaş olmak

Kadın lidere sahip olmak iş hayatında başınıza gelebilecek en iyi şeydir! Disiplini ve çalışkanlığıyla sizi de başarıya götürürken herhangi bir sıkıntınız olduğunda onunla rahatça iletişim kurabilirsiniz.


 1. Hem çocuk hem kariyer yapmak

Bir kadın istediği her şeyi yapacak güce sahiptir! Aynı anda iki önemli şey yapıyor olsa bile biri için diğerinden taviz vermez, ikisini bir arada çok da iyi götürür. Doğuştan anne olmaları ve dünyanın en akıllı varlıkları olmaları da inandıkları sürece hem çocuk hem kariyer yapabileceklerinin en önemli göstergesi!

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.