HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

BitCoin’leri çalıp yatak almış!

Japonya’da ortalığı birbirine katan ve üyelerin milyonlarca dolar BitCoin’inin ortadan kaybolmasıyla sonuçlanan BitCoin borsası Mt.Gox skandalında resmi süreç nihayet başladı.

BitCoin’leri çalıp yatak almış!

Mt.Gox’un CEO’sunun, kullanıcılara ait 2.7 milyon dolar değerindeki BitCoin’i çaldığı iddialarıyla gündeme gelen olaylar sonrasında Japonya Mt.Gox’u kapamış savcılar da soruşturma açmıştı. İşte o soruşturma sonuçlandı ve sitenin CEO’su Mark Karpeles’a, insanların parasını zimmetine geçirmek suçlamasıyla dava açıldı. Mark Karpeles, site kapatıldığından beri Tokyo’da tutuklu bulunuyordu.

Savcıların soruşturma sonuçlarına göre, Mark Karpeles’ın çaldığı 2.7 milyon doları, el yapımı özel bir yatak ve yazılım geliştirmek için bazı lisanslar satın almak için harcadığı belirlenmiş. Diğer bir deyişle Mark Karpeles kendine yeni bir yazılım şirketi kurmak üzereymiş.

Aylardır Tokyo’da tutuklu bulunan Mt.Gox CEO’su Japon yasalarına göre, soruşturma bitene kadar tutuklu kalabiliyor ancak bu sırada serbest kalmak için dava açma hakkı da var ki, o da bu yolu seçmiş olmasına rağmen, hakkındaki ciddi iddialar nedeniyle Japon hakimler Mark Karpeles’ı serbest bırakmaya yanaşmadılar.


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler