Bizi daha kötü gösteren 10 güzellik efsanesi

Güzelliğin fedakarlık gerektirdiğini hepimiz biliyoruz. Güzel kalmak için de çoğu zaman 'kulaktan dolma' her şeyi denemeye başlıyoruz. Ancak, iyi geleceğini düşündüğümüz şeylerle sadece zamanımızı ve paramızı değil görüntümüzü de kaybediyoruz. Sizin için en yaygın güzellik efsanelerini derledik.

 Bizi daha kötü gösteren 10 güzellik efsanesi

EFSANE 1: HER GÜN MAKYAJ YAPMAK CİLDE ZARAR VERİR

Aslında, makyajın kendisi değil, yatağa makyajla girmek cilde zarar veriyor. Cildinizin nefes alması için fırsat vermelisiniz. Gündüz vakti, modern kozmetikler cildin agresif etkilerinden korunabildiklerinden, UV filtreleri, nemlendirici ve koruyucu özellikler içerirler.

1

EFSANE 2: BİR KOZMETİK ŞİŞESİNDE 'HİPOALERJENİK' İŞARETİ VARSA, ÜRÜN HERHANGİ BİR CİLT TİPİNE UYACAKTIR

“Hipoalerjenik” kozmetik ürünler, örneğin alkol gibi sadece en yaygın alerjen maddelerden yoksundur. Bununla birlikte, herhangi bir cildin reaksiyona girmediği tek madde, damıtılmış sudır. İşte bu yüzden, satın almadan önce en zararsız ürünlerin bile içeriğini dikkatle öğrenmeyi unutmamak önemlidir. Doğal içerikli kozmetikler herkes için uygun değildir.

2

EFSANE 3: NEMLENDİRİCİ KREMLER KIRIŞIKLIKLARI ÖNLEMEZ

Aslında günümüzde birçok nemlendirici krem kırışıklıkların görünümü ile savaşır. Akılda tutulması gereken en önemli nokta, kullandığınız kremin bileşiminde antioksidan içeren UV filtreleri ve vitaminleri olması gerektiğidir.

EFSANE 4: KREMLERİN BELLİ BİR SÜRE SONRA DEĞİŞTİRİLMESİ GEREKİR

Bu efsane kesinlikle yanlış. Bazen yeni bir kreme geçmek cilt için stresli olabilir. Ancak, cilt bakım kurallarının farklı mevsimler için farklı olduğunu unutmayın. Yazın pH seviyesi en uygun kremi kullanıyorsanız, kışın güneş ışınlarından, rüzgardan ve tozdan korunmak dışında, nemlendiren ve besleyen özelliklere sahip kremi tercih edebilirsiniz.

3

EFSANE 5: KREMİ YUKARIYA DOĞRU SÜRMEK

Birçok insan yüze krem uygulamak için özel kurallar olduğundan ve yüzün altından yukarı doğru dairesel hareketlerin kremin etkisini artıracağına emin olurlar. Aslında, yüz kremlerinin nasıl uygulanacağı konusunda bazı kurallar vardır, ancak bu el hareketleri çok anlamlı değildir.

EFSANE 6: KIRIŞIKLIKLARI ÖNLEMEK İÇİN ÇOK FAZLA SU İÇİLMELİ

Düzenli olarak ve gerekli miktarlarda tüketilen suyun cildin yaşlanma sürecini yavaşlattığını söyleyen efsane çok popüler ancak maalesef herhangi bir gerekçesi yok. Kural olarak, epidermisin üst tabakasının hücreleri zaten ölüdür, bu nedenle, içerden nemi emmezler.

4

EFSANE 7: YÜZ JİMNASTİKLERİNİ DÜZENLİ OLARAK YAPARSANIZ, KIRIŞIKLIKLARDAN KURTULABİLİRSİNİZ

Yüz, kasların doğrudan cilde bağlandığı vücudun tek parçasıdır. Sürekli gerdirme ve egzersizler mevcut kırışıklıkların düzeltilmesine katkıda bulunmaz.

EFSANE 8: BENLERİ ALDIRMAK SAĞLIĞA ZARAR VERİR

Benler, ciltte gerçekleşen pigmentli bir oluşumdur. Farklı renk ve şekillerde olabilir. Çoğu benler zararsızdır, ancak bazıları dış faktörlerin etkisi altında melanoma dönüşebilir. İşte bu yüzden cilt üzerindeki tüm lezyonları kaldırmak gerekebilir. Bu tıbbi prosedür kesinlikle zararsızdır.

5

EFSANE 9: YÜZE BUZ UYGULAMAK FAYDALIDIR

Cilde buz uygulamak herkes için iyi değildir çünkü düşük sıcaklıklar cilde zarar verebilir. Kan akışı bozulabilir, şişlik oluşabilir ve damarların görünümü belirginleşebilir. Üstelik, sebase bezlerin işlevindeki bir azalma, esneklik kaybına yol açar. Bu prosedür kuru cilde sahip olanlar tarafından göz ardı edilmemelidir, diğerleri ise fazla kullanmamalıdır. Buzdan daha iyi etkilere sahip birçok yüz kozmetik ürünü var.

6

EFSANE 10: OJE TIRNAKLARI ÇATLATIR, NEFES ALMASI ENGELLER

Tırnaklar ölü hücreler olduğu için oksijene ihtiyaç duymazlar. Beslenmeleri kesişen bölgedeki kılcal damarlardan geçer. Bu yüzden tırnakların çatlamasına oje değil, başak sağlık sorunları yol açabilir.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler