Bu 5 Bitkiyi Yatak Odanıza Koyun, Daha İyi Uyuyacaksınız

Bu bitkiler yalnız dekoratif değil, sağlığınız için de çok iyiler. Büyük bir kısmı havayı temizleme ve sakinleştirme etkileriyle bilinse de aynı zamanda uyku kalitenizi arttırıyorlar.

Bu 5 Bitkiyi Yatak Odanıza Koyun, Daha İyi Uyuyacaksınız

Areca Palmiyesi

Bu bitki havayı temizleyip toksinler ve karbondioksitten arındırır. Özellikle kış aylarında ısıtma sistemleri evin havasını kuruturken Areca Palmiyesi evin havasını nemlendirir.

Areca palmiyesi

Aloe Vera

Şifa verici özelliği dışında Aloe Vera formaldehit gibi potansiyel tehike oluşturan kimyasalları temizler. Pek çok bitkinin tersine Aloe Vera geceleri ojsijen salgılar. Aynı zamanda bağışıklığı güçlendiren volatil isimli maddeyi de salgılayan ender bitkilerden biridir.

Aloe vera

Ficus Benjamina

Benjamina havayı en iyi temizleyen bitkidir. Muşamba ve sunta gibi materyallerden havadaya yayılan benzen, amonyak, toulen gibi pek çok zararlı maddenin %70'ini temizler. Tüm bu bileşenleri işlerken mevcut mikropların da yarısını yok eden Benjamina, uyku kalitenizi oldukça arttıracak ve yatak odanızda çok iyi görünecek!

Benjamin

Sansevieria Trifasciata

Bu bitki bağışıklık ve solunum sisteminiz için oldukça faydalı, baş ağrılarına ve düşük tansiyona iyi gelen bir bitki. Aloe Vera gibi geceleri havadaki karbondioksidi temizliyor ve oksijen veriyor. Yatak odanızda bir Sansevieria Trifasciata ile uykunuz kesinlikle daha dinlendirici olacak :)

Sansevieria Trifasciata

Boston Fern

Esans yağları açısından oldukça zengin olan Boston Fern; sinir sistemi için, oldukça faydalı. Stresle bu bitki ile başa çıkıp kafanıza bir şeyleri takmadan daha rahat bir uyku çekebilirsiniz!

Boston Fern

Kaynak


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
oda da yatcak yer kalmadı..
iyi bir uyku iyi bir yatak arkadaşından geçer
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler