KADIN

Bu Çeşninin Çeyrek Kaşığı Bile Uykusuzluğu Kökten Çözüyor!

Bu Çeşninin Çeyrek Kaşığı Bile Uykusuzluğu Kökten Çözüyor!

Çeyrek kaşıktan fazlasınaysa bulaşmayın, halüsinasyonlarla uğraşmayın...

Bu aralar uykuyla ilgili çokça içerik paylaşıyoruz...

İşi gücü bıraktık; hem siz, hem biz rahat uyuyalım diye araştırdıkça araştırıyoruz.

Uyku saatine yakın alkol, kahve ve tütün ürünleri tüketmemeyi önerdik, yeterli olmadı. Cep telefonunu yataktan uzakta tuttuk, televizyonu kapattık, yine yetmedi. Şu yazımızda paylaştığımız 1 saatçik fazla uyuma ihtiyacımız için neler neler yaptık! Halâ uyumakta zorlanıyoruz, halâ gecenin bir vakti uyanıyoruz, sabahları ölü gibi güne başlıyoruz.

Acaba İnsomnia mı olduk?

İnsomnia (uyuyamama hastalığı) ile bir kez daha tanışalım.

Bu uykusuzluk hastalığına sebep olan başlıca ögeler;

Solunum alerjileri, sindirim sistemi problemleri, tiroid rahatsızlıkları, artrit (eklem iltihabı, kireçlenme), astım, stres, kronik ağrılar, bel ağrıları... Özetle uyumanızı itinayla bölecek tüm rahatsızlıklar insomniaya sebep olabilirler.

Birkaç gece süren uykusuzluk geçici insomnia olarak adlandırılır. Bu uykusuzluk 3 haftadan fazla devam ederse kronikleşmiş demektir, kronik insomnia sağlığınızda çok ciddi problemlere yol açar.

Ne kadar mı ciddi?

Hayatınızı zehir edecek kadar ciddi: Kronik yorgunluk, odaklanma ve konsantrasyon problemleri, kısa süreli hafıza kayıpları, motivasyon düşüklüğü, anksiyete, ruh halinde ani değişimler...

Bu hastalıktan kurtulmanın bir sürü tıbbi yöntemi var elbette, akla ilk gelen de tabii ki antidepresanlar ve uyku hapları. Antidepresanları elde etmek o kadar da kolay değil (iyiki de değil elbette). Uyku haplarınınsa bir sürü yan etkisi olabiliyor; ishal, baş ağrısı, mide ekşimesi, baş dönmesi, kabızlık, zayıflık, vesaire...

Hastalık üzerine hastalık yazdık, iyice can sıktık! Artık bu uykusuzluk belasının doğal çözümüne geçmenin vakti geldi...

İlacınız; HİNT CEVİZİ!

Hazımsızlığı önlüyor, bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor, kan dolaşımınızı düzenliyor, cilt sağlığınızı toparlıyor, doğal bir detoks kaynağı olarak göze çarpıyor... Tüm bunların yanı sıra, bu minik ve özel ceviz çeşidi güçlü yatıştırıcı özelliği sayesinde uykunuzu da getiriyor! Kuru hint ceviziyle aynı güçlü etkiyi alamayabilirsiniz; ancak rendelenmiş halini çeyrek çay kaşığı ölçekle ılık suya karıştırır, uyku saatinden 4-5 saat önce içerseniz bebekler gibi uyursunuz!

Tabii bu çeyrek çay kaşığı ibaresine dikkat etmeniz, bizim de sizi bu konuda kesinlikle gerek: Hint cevizinin yatıştırıcı özelliği o kadar güçlü ki; fazla kullanım halinde zehirlenebilir, insomniadan kurtulayım derken gerçeklikle bağlarınızı kısa bir süreliğine koparabilir, halüsinasyonlar görebilirsiniz.


Kaynaklar: Davidwolfe.com & Wikipedia.org

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.