HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bu hafta Meclis'i Meral Akşener yönetecek

34 yıl aradan sonra ilk kez CHP İzmir Milletvekili Güldal Mumcu'nun TBMM Başkanvekili olarak Meclis Genel Kurulu'nu yönetmesinden sonra, önümüzdeki hafta aynı koltukta MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener oturacak.

Bu hafta Meclis'i Meral Akşener yönetecek

Mumcu ile birlikte bu yasama döneminde TBMM Başkanvekili olarak görev yapacak ikinci kadın milletvekili olan Akşener, bütün hafta boyunca Genel Kurul'u yönetecek.

"İNSAN HAYATINDA İLK DEFA YAPTIĞI BİR ŞEY OLUNCA GERİLİYOR"

Akşener, ANKA'ya yaptığı değerlendirmede, Mumcu'yu geçen hafta kürsüde görünce çok heyecanlandığını söyledi. Akşener, "Sanki ben orada oturuyormuşum gibi heyecanlandım, arkadaşlarım fark etmiş. Alkışlar bitmiş ama ben alkışlamaya devam ediyormuşum, sonra birden anlayıp durdum. İnsan hayatında ilk defa yaptığı bir şey olunca geriliyor. 34 yıl sonra ilk defa oraya bir kadın oturdu. Bütün samimiyetimle söylüyorum çok iyi yönetti" dedi.

AYNI MODEL DÖPİYES GİYİNECEK

Akşener de, Genel Kurul'u yönetirken, Güldal Mumcu ile birlikte belirledikleri özel olarak hazırlanmış siyah döpiyesi giyecek.

1973 yılında CHP Milletvekili Nermin Neftçi'den bu yasama dönemine kadar TBMM Başkanvekilliği görevini hep erkek milletvekilleri yapmıştı. Geçen hafta kürsüye çıkan Güldal Mumcu, her partiden milletvekillerinden tam not aldı.

Güldal Mumcu, geçen hafta boyunca görevli olmasına karşılık, sadece Salı günü Genel Kurul'u yönetebildi.

Referandum metninin değiştirilmesine ilişkin anayasa değişikliklerinin ikinci tur oylamasının yapıldığı gün Genel Kurulda görev yapan Mumcu, Çarşamba günü sınır ötesi operasyon için hükümet tezkeresinin görüşülmesi sırasında TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın Genel Kurulu yönetmesi nedeniyle, ikinci kez Perşembe günü kürsüye çıkabildi.

Ancak Perşembe günü, AKP'lilerin referandum çalışması nedeniyle gelmemesi nedeniyle Genel Kurul çalışmayarak, aç-kapa yaptı.

(ANKA)

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler