KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Bu Yarışmanın Ödülü Estetik Ameliyatla Başka Biri Olmak!

  Allah yarattı demeden girişmeye reyting yaklaşımı...

  Uzakdoğu'nun güzellik sırlarına sık sık yer veriyoruz...

  Veriyoruz, yüzlerce yıllık gizli yüz maskelerini, lekelerden, kırışıklardan kurtulmanın yollarını sizinle paylaşıyoruz da... Güzellik isteğinin bu memleketlerde nasıl noktalara varabildiğini görmek bizi de çok şaşırttı!

  Güzellik, estetik; bu kavramlar toplum içinde kabul edilebilirliği arttırıyor belki. Belki bu yüzden güzellik yarışmaları, moda yarışmaları, makyaj üzerine TV programları var dünyada. Gel gelelim Güney Kore'de 2011-2015 arası yayınlanan bu TV programı sınırları epey zorlamış, herkes de bayıla bayıla izlemiş, reyting rekorları kırılmış, toplum psikolojisindeki etkileri kimse protesto edilmiş, ayrımcılıkla suçlanmış program, 5. sezonun ardından iptal edilmiş.

  Yarışmanın adı bile bir garip: BENİ KABUL EDİN!

  Let Me In isimli TV programının konsepti basit: Fiziksel olarak çirkin kabul edilen insanlar programa çıkarılıyor, onlara Frankenstein, Yaralı Yüz gibi fiziksel özelliklerini kötüleyen bir takım lakaplar takılıyor. Aileleri de konuk oluyor programa, yarışmacıdan özür diliyorlar, ona böylesine çirkin (?) genleri verdikleri için...

  Ardından yarışmanın ikinci kısmına geçiliyor. Çirkin (!) yarışmacı bir grup plastik cerrahın ellerine bırakılıyor, yarışmanın sponsorluğunda bir dizi estetik ameliyata alınıyor. Sonrasında program stüdyosuna geri dönüyor bu yarışmacılar, baştan aşağı değişmiş halleriyle bir Öncesi & Sonrası karşılaştırmasına giriyorlar. Sonrası alkış, reyting, sponsor firmalardan TV kanalına akan meblağlar, vesaire...

  Bu arada, hakikaten inanılmaz değişimler var.

  Örneğin;

  Ya da;

  Veyahut;

  Sadece yüz ameliyatı da değil... Vücuda toptan bir müdahale söz konusu:

  Son bir örnek daha verelim;

  Siz şaşırıyordunuz sevgili izleyiciler de...

  İnsanların dış görünüşlerini değiştirmek istemelerinde yanlış bir şey de yok elbette; ama insan kusurlarının 5 sezon boyunca reklam edilmesi bir gıdım daha şaşırtıcı bizce... Programınız da iptal olmuş gerçi, geçmiş olsun!

  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler