KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Ayna gibi camlar: Cam temizliğinin püf noktaları

  Güneşli günlerin gelmesiyle birlikte camlardaki kirler de gün yüzüne çıkmaya başlar. Zamanla gözünüze daha korkutucu görünmeye başlayan camlarınızı temizleyerek bu yükten kurtulmanız aslında çok kolay. Bu konuyu gözünüzde büyütmek için haklı sebepleriniz olsa da cam temizliğinde pratik bilgilerden haberdar olmanız kolay ve etkili bir cam temizliği yapabilmenize olanak sağlar. Doğal temizlik maddeleri ve bazı pratik yöntemler sayesinde cam temizliğine olan bakışınızın değişmesi mümkün.

  Ayna gibi camlar: Cam temizliğinin püf noktaları

  CAMLAR NASIL TEMİZLENİR?

  Önce hangi taraf silinmeli?

  Camların dışı, içine göre her zaman daha kirlidir. Bu yüzden önce iç taraftan başlanırsa dış taraftaki kirler daha iyi görülebilir.

  Ne zaman silinmeli?

  Cam temizliği güneşli bir günde yapılmamalı. Güneş ışığı yüzünden camlardaki lekeleri veya çizikleri fark edemeyebilirsiniz. Bulutlu günlerde camdaki her detayı görebileceğiniz gibi güneşin sıcağına da maruz kalmazsınız. Ayrıca güneşli bir günde cam silerseniz cam daha çabuk kuruyacağından parlaklık daha kısa süreli olacaktır.

  4

  Camlardaki çizikler nasıl giderilir?

  Camlardaki çizikler için marketlerde satılan pasta cila ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Bu ürünler, tıpkı arabaların çiziklerini giderdiği gibi camların da çiziklerini gidermenize yardımcı olur. Diğer bir yöntem ise diş macunu kullanmaktır. Diş macunu aynı zamanda araçların farlarında ve camlarındaki çizikler için kullanılır. Diş macununu çiziklerin olduğu alana sürün. Ardından hafif nemli bir bezle iyice ovalayın. Çiziklerin azaldığını göreceksiniz.

  1

  İz problemleri

  Cam silerken iz kalmaması için renkli gazete kağıtlarından uzak durmalıyız. Ayrıca eldiven giyerek parmak ve el izlerinin de cama geçmesine engel olabilirsiniz.

  Cam silme sıklığı

  Cam temizleme sıklığı tamamen kişiden kişiye göre değişir. Ancak ortalama olarak 3 ayda bir cam temizliği yapmak idealdir.

  CAMLAR NEYLE SİLİNİR?

  Gazete kağıdı kullanın

  En basit ve en etkili yöntemlerden biri gazete kağıdıyla camları silmektir. Gazete kağıdıyla yapılan cam temizliği için özel olarak bir temizlik suyu hazırlamaya gerek yok. Herhangi bir deterjan veya sabun tarzı bir temizleyici madde kullanmak zorunda da değilsiniz. Sadece camı biraz cam suyu yardımıyla ıslatıp ardından gazete kağıdıyla bir güzel silmeniz yeterli. İsteğe bağlı olarak cam suyu ile birlikte sirke de kullanabilirsiniz.

  2

  Bez seçimi

  Fanila her zaman en iyi bezdir diye düşünsek de bazı mikro fiber bezler gerçekten fanilaya göre fark yaratabiliyor. Bez tercihi kişiden kişiye değişse de kaliteli bir mikro fiber bez muhtemelen en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır.

  CAM SİLME SUYUNA NE KONULUR?

  Suya limon ekleyin

  1.5 litre suyun içine karıştıracağınız yarım limon sayesinde güzel ve temiz bir görüntü elde edebilirsiniz. Limon suyuyla cam temizliği yapmak için yine önceki yöntemdeki gibi gazete kağıdı kullanabilir ya da mikro fiber bezlerden yardım alabilirsiniz.

  Bulaşık deterjanı kullanımı

  Camlarınızı hiç su kullanmadan direkt olarak deterjanla silebileceğiniz gibi, deterjanı suyla da karıştırabilirsiniz. Ancak deterjan kullanırken oldukça dikkatli olunmalı. Deterjan temizlik yapılan yüzeyi kayganlaştırdığı için düşme tehlikesini artırır. Özellikle yüksek katlarda oturanlar bunun yerine başka yöntemlere başvurabilirler.

  Cam hangi deterjanla silinir? Piyasada bulunan her deterjanı kullanabilirsiniz. Ancak Fairy cam temizliği için tercih edilen bulaşık deterjanları arasında bir adım önde. Bu yöntemle cam silerken iz kalmaması için camlarda kalan suyu çek pas yardımıyla çekebilir ya da mikro fiber bezle camları durulayabilirsiniz.

  3

  Güzel br koku için şampuan

  Yaklaşın 1.5 litre suyun içine 3 yemek kaşığı kadar şampuan ekleyip iyice köpürtün. Şampuanla cam silme hem lekelerin daha kolay çıkmasına hem de camların daha parlak bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olur. Ayrıca şampuan sayesinde ortama güzel bir koku yayılır.

  Suya tuz ekleyebilirsiniz

  Cam silme suyu hazırlama esnasında suyun içerisine ne koyarsanız koyun yine de tuz eklediğinizde farkı göreceksiniz. Cam silme suyuna tuz eklediğiniz takdirde tuz, aynı şampuan gibi hem camları kolay silmenize yardımcı olur hem de parlamasını sağlar.

  Sabun kullanımı

  Suyun içerisine koyacağınız ve biraz köpürteceğiniz yeşil sabun veya arap sabunu sayesinde camlardaki parlaklığı artırabilirsiniz.

  Express

  En Çok Aranan Haberler