Çamaşır makinesinde toz değil sıvı deterjan kullanın! Çünkü...

Avustralyalı bir kadın Facebook'ta pratik önerilerin paylaşıldığı bir grupta, çamaşırların sıvı deterjan yerine çamaşır tozu ile temizlendiğinde makineye oldukça zarar verilebileceğini iddia etti.

Çamaşır makinesinde toz değil sıvı deterjan kullanın! Çünkü...

Toz deterjanlar sıvılara göre daha düşük maliyetli olabilir ancak makinede toz deterjan kullanmak zarar verebilir.

1

Avustralyalı bir kadın, toz ve sıvı deterjan arasındaki farkı açıklayan bir çamaşır makinesi teknisyeninden aldığı bazı yararlı tavsiyeleri paylaştı. Paylaşılan notta çamaşır makinesinin toz deterjandan dolayı çalışmadığını söyleyen kadın, zamanla çamaşır tozlarının düzgün bir şekilde parçalanmadığını ve kümeler oluşturduğunu, biriken bu tozların da zamanla tıkanıklığa yol açtığnı söyledi. Teknisyenin kendisine her zaman sıvı deterjan kullanması gerektiği bilgisini verdi.

2

Ancak bazı uzmanlar kadının bu iddiasına katılmadı; deterjanın kullanılan miktarla ve hangi sıcaklıkta yıkandığı ile alakalı olduğu bilgisini paylaştı. Öte yandan kullanılan yumuşatıcının da makine içinde mumsu bir doku oluşturduğu söylendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
toz deterjan alerjik bir maddedir ve makina iyi durulamazsa insan sağlığı için teklike arz edebilir,yumuşatıcıya gelince içindeki bir madde çamaşırlara yapışıyor ve eğer bu madde zaralı kimyasalsa oda insan sağlığına zarar verebilir,sıvı deterjan bu yönden daha sağlıklı olabilir,yumuşatıcı yerinede saç şampuanı kullanabilirsiniz oda çok güzel yumuşatıyor,ayrıca kalıp sabundan sıvı sabun yaparakta kullanabilirsiniz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler