HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Cem'den ciddiyetsizlik suçlaması

Yeni Türkiye Partisi (YTP) Genel Başkanı İsmail Cem, partisinin İstanbul ili milletvekili adaylarını tanıtım toplantısında yaptığı konuşmasında, bugüne kadarki yönetimleri ciddiyetsizlikle suçladı.

Cem'den ciddiyetsizlik suçlaması

YTP'nin Maslak Princess Otel'de yapılan milletvekili adaylarının tanıtım toplantısına, Genel Başkan İsmail Cem, milletvekili adayları ve parti yöneticileri katıldı. İsmail Cem programa yaklaşık 45 dakikalık gecikmeyle katılırken, partinin 2. ismi Hüsamettin Özkan programa katılmadı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından bir konuşma yapan YTP İstanbul İl Başkanı Mustafa Ağan, partilerinin tüm Türkiye'yi kucaklayacak kadroya sahip olduğunu ifade ettti. Daha sonra, "İşte Lider İşte Başbakan" sloganları ile kürsüye gelen İsmail Cem, YTP'nin 2 ay 8 gündür siyasi hayatta yer aldığına dikkat çekerek, parti kadrosunun dünyada örneği olmayan bir işi başardığını öne sürdü. Türkiye insanının nitelikli ve becerikli siyasilere hasret duyduğunu belirten Cem, "Nereye gidersem gideyim, Türkiye'de yeni bir siyaset dalgasının kabardığını görüyorum. Türkiye'nin nitelikli ve siyasete bulaşmamış temiz insanları, becerikli siyasilerle birleşmiş ve Yeni Türkiye'de buluşmuş. Bu hareketle Türkiye'de siyasetin ezberi bozuldu. Siyasiler alışmadıkları bir olayla karşı karşıya. Bizlerin birlik ve beraberliği ile hiç bir siyasi parti ayakta duramaz" dedi.

Anketlerin dış kaynaklar tarafından finanse edildiğini ve YTP'nin önünün kesmeye çalışıldığını öne süren Cem, "Türkiye'de konuşulmayanları biz konuşmaya başladık. Biz YTP'liler makam mevki gibi görevleri arkada bıraktık. Başka partilere benzemeyen bir parti oluşturduk. Türkiye'nin mutluluğu için bu yola çıktık. Yüzyıllar önce bir şairin dediği gibi, 'Dönen dönsün ben dönmezim yolunda'" şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE'DEKİ YÖNETİMDE CİDDİYET EKSİKLİĞİ VAR"

Türkiye'deki idarecileri ciddiyetsizlikle suçlayan Cem, "Ciddiyet eksiliği var. Biz Yeni Türkiye Partisi olarak yönetime ciddiyet getireceğiz. Çünkü gayri ciddi yönetiliyoruz. Bu ülkede bir çok konuda ciddi düşünülmüş değil. Türkiye dalgaların ittiği sürüklenen bir gemiye benziyor. Ne devlet yönetiminde, ne hükümet yönetiminde, ne parlementoda, ne de toplumun kurumlarında ciddiyet var" dedi.

Yeni Türkiye Partisi'nin parti programı hakkında bilgiler veren İsmail Cem, seçimlere en hızlı hazırlanan partinin YTP olduğunu belirterek, "Ben iddialıyım, çok iyi sonuçlar alacağız ve biz hiç bir arkadaşımızı yarı yolda bırakmayacağız. Bizim partimiz herkesin tanıdığı partilerden değildir. Ben de hiç bir genel başkan ve başbakana benzemem" şeklinde konuştu.

Cem'in sık sık alkışlarla bölünen konuşmasının ardından, İstanbul bölge adayları partililere ve basın mensuplarına tanıtıldı.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler