HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın kaç lira? İşte 4 Eylül güncel altın fiyatları

Çeyrek altın ne kadar oldu? Altın fiyatları bayram nedeniyle piyasaların kapalı olduğu bu günlerde son durumu nedir merak ediliyor. Uluslararası piyasalarda altın fiyatlarında yükseliş gözleniyor. Uzmanların, altın fiyatları ile ilgili görüşleri nedir? Peki çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın kaç lira? Çeyrek altın fiyatı ne oldu? İşte 4 Eylül güncel ve anlık altın fiyatları...

Çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın kaç lira?  İşte 4 Eylül güncel altın fiyatları

Çeyrek altın ne kadar oldu merak ediliyor. Altın fiyatları, Kurban Bayramı tatili nedeniyle piyasaların kapalı olduğu bu zamanda en son ne olmuştu merak ediliyor. Altın fiyatları, uluslararası piyasada artış eğilimi gösteriyor. Çeyrek altın 240 liradan satılırken gram altın 147 liraya yükseldi. Peki uzmanların altın fiyatları analizi ne şekilde? Çeyrek altın ne kadar? Gram altın kaç lira? İşte 4 Eylül Pazartesi güncel altın fiyatları...

4 EYLÜL 2017 ÇEYREK ALTIN FİYATI

An olarak altın fiyatları;

146,98 liradan alınan gram altın, 147,03 liradan,

235,16 liradan alınan Çeyrek altın 240,39 liradan,

468,86 liradan alınan Yarım altın 480,78 liradan,

962 liradan alınan Cumhuriyet altını ise 972 liradan,

940,66 liradan alınan Tam Ziynet altını, 958,62 liradan satılıyor.

Altın fiyatlarını anlık ve güncel olarak aşağıdaki bağlantıdan 7/24 takip edebilirsiniz.

Altın fiyatları için tıklayın

GÜNLÜK ALTIN FİYATLARI ANALİZİ

İntegral Yatırım Menkul Tarafından Hazırlanan Altın Fiyatları Analizi: Ons altın, 1280$ seviyesinin üzerine yerleşti. Küresel piyasalarda, risk iştahı toparlanmaya çalışıyor bu durum güvenli limanlara olan ilginin az da olsa azalmasına neden oluyor.

Dolayısıyla, ons altın geçtiğimiz hafta test etmiş olduğu 1300$ seviyesinin üzerine yükselmekte zorlandı. Ancak, tam olarak güvenli liman algısının bittiğini söylemekte güç çünkü ABD Başkanı D. Trump açıklamalarıyla piyasalar üzerinde etkili olmaya devam ediyor. Son gelen haber akışlarına göre, Başkan ABD hükümetinin kapanmasına razı olduğunu ve Meksika ile duvarı inşa etmekte inatçı olduğunu bir kez daha yinelerken, ABD'nin Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşmasını (NAFTA) yeniden müzakere etmek için bir anlaşmaya varılabileceğinden şüphe duyduğunu belirtti. Bu açıklamalar, yeni bir fiyatlamaya neden olmazken piyasalar üzerinde Trump etkisinin sürdüğünü kanıtlar nitelikte. Son dönemde, ons altının da haber akışlarına oldukça duyarlı olduğunu ve sert tepkiler verdiğini göz önünde bulundurursak, haberleri yakından takip etmekte yarar var. Bugün, Forex piyasalarında yarın başlayacak olan Jackson Hole toplantısı öncesinde açıklanacak ABD PMI rakamları ve Fed üyesi Kaplan konuşması takip edilecek. Verilerin, piyasalar üzerinde sınırlı bir hareket yaratması beklenebilir.

Teknik Analiz: Ons altın, 1280 dolar seviyesinin altına geçemediği müddetçe geri çekilmelerde sınırlı kalmaya devam edebilir. Ons altında, olası geri çekilmelerin devamı durumunda 1277 / 1272 destekleri takip edilebilir. Buna karşın, yukarı yönlü hareketlerde ise 1291$ / 1295$ dirençleri olarak karşımıza çıkıyor. Ancak, asıl güçlenmeyi konuşabilmemiz için 1300$ seviyesinin üzerinde kalıcı seyirlere ihtiyacımız bulunuyor.

Direnç: 1291 / 1295 / 1300
Destek: 1280 / 1277 / 1272

ÇEYREK ALTIN NEDİR? KAÇ GRAMDIR?

Çeyrek altın 22 ayar ve 1,754 gramdır. Çeyrek altın çapı 18 mm'dır. Cumhuriyet Altını gibi Çeyrek Altın da T. C. Darphanesi tarafından basılmaktadır. Çeyrek altının ön yüzünde ''Türkiye Cumhuriyeti'' yazısı ve basım tarihi yer almaktadır. Diğer yüzünde ise; Atatürk resmi ve bu resmin çevresinde kenar süslemesi olarak yıldız işaretleri ve nakış süslemesi bulunmaktadır.

Çeyrek altın, işçiliğin az olması sebebi ile en çok tercih edilen yatırım altınları arasında yer almaktadır. Yatırım amaçlı altın alımlarında işçiliği en az olan altın türleri tercih edilmelidir. İşçilik ne kadar fazla ise alıcının ödeyeceği işçilik ücreti de o oranda artmaktadır. Bu anlamda en avantajlı altın türü ise Gram Altındır. Gram Altın işçiliği en az olan altın türüdür. İşçiliğin az olması, alış-satış farkının da az olması anlamına gelmektedir. Altın ulaşması oldukça zor olan değerli bir madendir. Ülkemizde ve Dünya' da altın yaygın şekilde neredeyse tüm sektörlerde kullanılmaktadır. Tıp sektöründen endüstriyel alana kadar yaygın olan bu maden saf olarak çok yumuşak bir haldedir bu yüzden farklı metaller eklenebilir.

Piyasa üzerinde en çok el değiştiren çeyrek altın ülkemizde devlet denetiminde Türkiye Cumhuriyeti Darphane’sinde basılmaktadır. Ülkemizde çeyrek altın hediyelik olarak götürülürken yatırım aracı olarak da kullanılır. Fiyatının uygun oluşu her bütçe için alım kolaylığı sağlar. Ayrıca çeyrek altında eski tarihli ve yeni tarihli olmak üzere bir ayrım söz konusudur. Yeni tarihli çeyrek altınlar piyasaya yüksek bir fiyatla giriş yapar ancak eski tarihli çeyrek altınlar vergiden muaf, ikinci el olduğu için yeni tarihli altına göre fiyatı daha düşüktür. Bu yüzden yatırım amaçlı çeyrek altın yani küçük altın almak isteyenler eski tarihli olanları tercih etmelidir.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler