CHP'nin oturma eylemi çağrısı öncesi Taksim'de polis ablukası

CHP’nin 'OHAL değil demokrasi istiyoruz' sloganı ile 81 ilde bugün yapacağı oturma eylemleri öncesi Taksim Meydanı’nda polisin aldığı yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekti. CHP'liler alana sokulmazken eylem 13:00 sıralarında sona erdi.

CHP'nin oturma eylemi çağrısı öncesi Taksim'de polis ablukası

OHAL'in 7'nci kez uzatılması kararı üzerine CHP İstanbul İl Başkanlığı, tarafından bugün milletvekilleri, il örgütü yöneticileri ve partililerin katılımıyla saat 12.00'da Taksim Meydanı'nda oturma eylemi yapacağını açıklamıştı.

Polis, Taksim Meydanı'nın bir bölümünü, Cumhuriyet Anıtı ve çevresini bariyerlerle kapattı. İstiklal Caddesi girişi ve Gezi Parkı'na da çok sayıda TOMA ve çevik kuvvet polisi konuşlandırıldı.

6faafda749b3816dbaf5695e4e11cecc

CHP'LİLER POLİSLE KARŞI KARŞIYA GELDİ

CHP'nin çağrısı üzerine "OHAL değil demokrasi istiyoruz" sloganıyla Türkiye genelinde yapılması planlanan oturma eylemi öncesi Taksim Meydanı polis tarafından kapatıldı. Meydana girmek isteyen CHP'liler polis engeliyle karşılaşınca İstiklal Caddesi'nde oturma eylemi başlattı. Eylem, 13:00 sıralarında sona erdi.

24598fde09a912bcb91575c72ee66523

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
helal olsun be gümbür gümbür geliyoruz halkın DÜNDE CHP BUGUNDE CHP DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK İÇİN CHP
artık dağdaki çobanın da şunu iyi anlaması gerekiyor "DEMOKRASİ YOKSA EKMEK DE YOK!"
Filistin , Kudüs olsaydı her yer açık ve serbestti.
normaldir evden çıkmazsan kazaya uğramazsın kızını dışarı salmazsan tecavüze uğramaz neyse bugibi düşünceleri olan ziğniyetin uygulatacağı demokrasi bukadar olur sırf düşünüp soru sormasınlar diye cehaleti savunan ziğniyetin yönetim tarzıdır.
Barışçıl protesto anayasal haktır CHP destekliyoruz.
Benim sitemim vatandaşın,halk,kamu,insan bu isimlerle süslenmiş türk halkının bir şeyi protesto etme şansı yok mu şimdi.O barikatları yolları kapatacağınıza orda eylem yapacak insanların ve çevredeki insanların güvenliği için koysanız daha ılımlı daha sakin bir ortam oluşmaz mı bu ülkede...
Memlekette toplanıp oturmak da yasak... Sorsan özgürlükler ülkesi :)
UTANMADAN BİRDE DEMOKRASİDEN BAHSEDER BU AMPULLER.
gezizekalılar defolun bu ülkeden!!!
korkunun ecele faydası yok.
Aman dikkat edelim yine bu çeşit toplantılarla, gezi olayları gibi ayrılıkçı eylemlere dönüştürme provakasyonlarına gelmemek lazım cehape nin. Bir de dikkatimi bir şey çekti televizyonda;bağırıyorlardı susma sustukça sıra sana gelecek diye,Atatürk ün ölümünden sonra kanla,silahla,her türlü baskıyla halkını susturan,onları ayıran öteleyen cehape zihniyeti şimdi utanmadan susma diyor.ne diyeyim senelerce zulüm ederek susturduklarınıza sayarsınız
Diğer Haberler