HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

CHP'den İçişleri Bakanı'na "takla" sorusu

CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Kesimoğlu, TBMM Başkanlığı'na, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

ANKARA (ANKA) - CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Kesimoğlu, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e, "Beş vatandaşımızın ihmal ve sorumsuzluk nedeniyle donarak ve boğularak öldüğü, sizin de taziye için gittiğiniz bir bölgede vatandaşa "takla attıran', "davul zurna çaldırıp oynatan' Bakan olarak tarihe geçmeniz hakkında ne düşünüyorsunuz? İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?" diye sordu.

"Beş TEDAŞ görevlisinin buzlu gölette feci ölümünün ardından acıyı paylaşmak için gittiğiniz Erzurum'da olay yerinde incelemelerde bulunduktan sonra geçtiğiniz Pasinler ilçesinde 60 yaşındaki Mustafa Boğaçay adındaki vatandaşla aranızdaki diyalog basına yansımıştır" diyen Kesimoğlu, "Sizi gördüğüne çok sevindiğini ifade eden vatandaşa 'Nereden bileyim sevindiğini, takla at da göster' demeniz, vatandaşın 'Takla atamam ama oynarım' cevabı üzerine, oynaması için ısrar etmeniz, davul zurna çaldırmanız, 60 yaşındaki vatandaşın da oynaması kamuoyu tarafından şaşkınlıkla izlenmiştir" dedi.

"Bir vatandaşa bu şekilde onur kırıcı davranmanızın nedeni nedir?" diye soran Kesimoğlu, şu sorulara yanıt aradı:

"Beş vatandaşımızın ihmal ve sorumsuzluk nedeniyle donarak ve boğularak öldüğü, sizin de taziye için gittiğiniz bir bölgede vatandaşa 'takla attıran', 'davul zurna çaldırıp oynatan' Bakan olarak tarihe geçmeniz hakkında ne düşünüyorsunuz?

İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?"

ANKA

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler