HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

CHP’li İnce: Hem dünya lideri hem de 'Aldatıldım, kandırıldım' diyor

CHP'li İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ergenekon ve Balyoz operasyonlarıyla ilgili "Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı" sözlerini eleştirdi.

CHP’li İnce: Hem dünya lideri hem de 'Aldatıldım, kandırıldım' diyor

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ergenekon ve Balyoz operasyonlarıyla ilgili "Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı" sözlerini eleştirdi.

İnce, "Hem dünya lideri hem de 'Aldatıldım, kandırıldım' diyor" dedi.Yalova'da irtibat bürosunda basın toplantısı düzenleyen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, gündemdeki konuları değerlendirdi.

İnce, dün Harp Akademileri Komutanlığı'nda yaptığı konuşmada, Ergenekon ve Balyoz operasyonlarındaki subay tutuklanmalarına değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı" sözlerini eleştirdi. İnce, şunları söyledi:"Hem dünya lideri hem de 'Aldatıldım, kandırıldım' diyor. Aslında bunu 'kurnaz' olarak tanımlıyorum ben. Başbakanken, HDP heyetiyle görüştüğü zaman 'Başbakan sıfatıyla görüşmedim, AKP genel başkanı sıfatıyla görüştüm' diyecek kadar kurnaz. Rahşan Affı'ndan yararlanıp, genel başkanımızı 'Rahşan Affı'ndan faydalandı' diye suçlayacak kadar kurnaz. Kayseri'de 'Görüşen şerefsizdir' dedikten sonra 'Biz görüşmüyoruz, devlet görüşüyor' diyecek kadar kurnaz. Muhalefetin grup toplantısı saatinde muhtarlarla toplantı yaparak ekranları millete kapatacak kadar kurnaz. Malvarlığı davasında çocuklarının düğününde takılan takılardan zengin olduğunu açıklayacak kadar kurnaz. Yolsuzluğun hesabını vermek yerine, yolsuzluğu ortaya çıkaranlardan hesap soracak kadar kurnaz. 'Camide içki içtiler' yalanına sarılıp, halkın dini duygularından yararlanacak kadar kurnaz. Kabataş'ta '70-80 kişi bir kadına saldırdılar' deyip başörtülü kadınları tarafına çekmeyi düşünecek kadar kurnaz. Ayakkabı kutularını gözaltına aldıracak kadar kurnaz. Ama 'Aldatıldım' diyor şimdi de. Dünya lideri, 'Aldatıldım' naraları atıyor. Peki, aldatan kim? Onu aldattığını söylediği kişilere, geçmişte 'Bitsin artık bu sıla hasreti' demişti ama 'Ne istediler de vermedik?' sözlerini unutmuşa benziyor bugün. Birlikte yol yürüdüğü kişiler Recep Tayyip Erdoğan'ı aldattıysa, başkaları kim bilir neler yapmıştır. Eğer birlikte yol yürüdüğü kişiler onları aldattıysa Obama, Putin neler yapmıştır buna. Ben de doğrusu çok merak ediyorum."

'ÖCALAN BUNLARI ALDATTI MI?'

İnce, daha sonra Hakan Fidanı'ı da eleştirerek, şöyle devam etti:"Demedi demeyin, baştan söyleyeyim. Bunun bir sır küpü vardı. Sır küpü, özel temsilcisi Öcalan'la görüşüyor mu? Görüşüyor. Peki, Öcalan bunları aldattı mı acaba? Yani geçmişte cemaat bunları aldattıysa acaba Öcalan bunları aldattı mı? Peki, aldatan suçlu ise aldatılan suçlu değil mi? Bu soruyu sormayacak mıyız millet olarak? Birisi dese 'Aldatıldım, şirketi zarara uğrattım' dese o şirketten bu genel müdürü atar mısınız atmaz mısınız? Daha da basitleştireyim. Bir bakkal dükkanında çırak alsanız, bakkal sizin olsa. Çırak dese ki 'Müşteri geldi, yıllarca beni aldattı.' O çırağı orada tutar mısınız? O zaman 7 Haziran'da fıtratında aldatma-aldatılma olan bunları işten atmanın tam zamanıdır. Bunlar genel müdür de olsa başbakan da olsa bakkal çırağı da olsa fıtratında aldatılma var bunların. Bunları işin başından bunları göndermemiz lazım. Sır küpü bununla birlikteydi. Sır küpü de aldatıldı mı? Aldanıyorsun, bunu herkese kendin söylüyorsun ve MİT gibi önemli bir teşkilatın başına aldatılan birini getiriyorsun. Sır küpünü getiriyorsun. Hatta ve hatta milletvekili adayı olup olamayacağını öngöremeyen birisini, yani 'Beni bu parti milletvekili aday yapar ya da yapmaz.' Bunu öngöremeyen birisi gidip aday adayı olduktan sonra, aday adaylığını geri çeken birisi MİT gibi bir teşkilatı nasıl yürütebilir? En baştakinden müsteşarına, Bakanlar Kuruluna, bu kadar aldatılanlar, bu kadar saf yerine konulanların 7 Haziran'da bu milletin başından gitmesi lazım."

Express


En Çok Aranan Haberler