Cinsiyet değiştirdikten sonra ailesi tarafından terk edildi: Trans erkek Jamie Wilson'ın inanılmaz hikayesi

Cinsiyet değiştirme, hissettiği insan olarak görünmek isteyenlerin bütün riskleri göze alarak girdikleri zorlu bir yol. Bütün engellere rağmen, hapsolduğu kadın bedeninden kurtulan Jamie Wilson'ın değişimi görenleri hayrete düşürüyor.

Cinsiyet değiştirdikten sonra ailesi tarafından terk edildi: Trans erkek Jamie Wilson'ın inanılmaz hikayesi

Hikayemizin kahramanı 21 yaşındaki Floridalı müzisyen Jamie Wilson. Hayatına kadın olarak başlayan Wilson, yıllar boyunca hissettiği bedenden uzak mutsuz bir hayat yaşadı.

Jamie 2015 yılında bütün zorlukları göze alarak cinsiyet değiştirmeye karar verdi. Ancak bu kararı uygulamak için önüne çıkan sayısız engeli aşması gerekiyordu.

Jamie, “Her şey bittiğinde, beni yıllardır kadın olarak tanıyan insanlar yeni halimi kabullenmeyi reddetti.” diyor.

Hissettiği kişi olmayı kafasına koyan Jamie önce uzun saçlarını kısacık kestirdi, sonra da testosteron tedavisine başladı. Hayatının gidişatını tamamen değiştirecek bu zor süreçte ona yardım edebilecek kimse yoktu.

2 yıllık zorlu uğraşlardan sonra Jamie her zaman hissettiği erkeğe dönüşmeyi başardı! Tedavisinin yanında spor da yapan Jamie yeni görüntüsüyle modellere taş çıkartıyor.

Trans birey olmanın bütün zorluklarını yaşayan Jamie, “Ailem ve pek çok arkadaşım cinsiyet değiştirme döneminde beni terk etti. Yanımda kalanlar beni gerçekten umursayanlardı.” diyerek yeni hayatında da yanında olacak insanları seçmekte pek zorlanmadığını söylüyor.

Jamie’nin gördüğü tepkiler cinsiyet değiştirme sürecinden sonra da bitmedi. LGBT topluluğundan “çok erkeksi göründüğü” ve “trans olmak için çok uğraştığı” yönünde tepkiler almaya başladı. Yani insanlar Jamie’yi rahat bırakmamak için adeta söz birliğine varmış gibiydi.

Yapılan haksız eleştirilerden çok sıkılan Jamie 300 binden fazla takipçisinin olduğu Instagram hesabından bir açıklama yayınladı. Jamie Instagram hesabında, “Herkes trans birey olmak için bir işaret göstermek zorunda değil; trans olduğunuzu ispat etmek için herhangi bir testten geçmeniz gerekmiyor. Emin olun, kendinizden başka kimsenin onayına ihtiyacınız yok!” diyerek takipçilerine cesaret verdi.

Çok zor günleri tek başına atlatmak zorunda kalan Jamie: “Hayatın amacı kim olduğunu anlamak ve kendin olmaktır. Herkesin yolculuğu aynı değildir.”

Bütün kalıpları yıkan bu ilham verici trans erkeğin cesareti ve özgüveni kesinlikle bulaşıcı!

Kaynak

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Erkekten kadın olduğunu duydum da, kadından nasıl erkek oluyor onu duymadım.
"Cinsiyet değiştirme" yanlış bir kullanım. Onun cinsiyeti hep erkekti. Sadece yanlış bedende dünyaya gelmiş. Cinsiyetini değiştirmiyor yani, tasdikliyor.
"Cinsiyet değiştirme" yanlış bir kullanım. Onun cinsiyeti hep erkekti. Sadece yanlış bedende dünyaya gelmiş. Cinsiyetini değiştirmiyor yani, tasdikliyor veyahut toplum normlarına uygun hale getiriyor.
her cinsiyette sekil :D
Diğer Haberler