HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Çirkin'den, Derviş'e 'ciddiyetsizlik' suçlaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, Devlet Bakanlığı görevinden istifa eden Kemal Derviş'i ciddiyetsizlikle suçladı.

Çirkin'den, Derviş'e 'ciddiyetsizlik' suçlaması

MHP Hatay İl Başkanı Çirkin, düzenlediği basın toplantısında, Kemal Derviş'in Türkiye'ye büyük umutlarla getirildiğine dikkat çekerek, "Kemal Derviş'in, Devlet Bakanlığı görevinden istifa etmesiyle dolar ve faiz düştü. Büyük umutlar bağlanan Kemal Derviş'in hangi partiye gireceğini halen kimse bilmiyor. Bir haber kaynağı bugün kesin olarak bir partiye gireceğini belirtirken, diğer bir haber kaynağı ise Kemal Derviş'in siyasete girmeyeceği ve tatile çıkacağı haberlerini veriyor. Türk siyaseti böyle ciddiyetsiz ve seviyesiz yaklaşımlardan uzak olmalıdır. Devlet ve millet için siyaset yapan kişi hedefini belirler ve bu hedef doğrultusunda ilerler. Ama bunlar siyaseti devlet ve millet için yapmıyorlar. Tutum ve davranışları ile bunu gösteriyorlar. Siyasi partilerin yanı sıra işadamları, sanayiciler ve daha bir çok kişi bu konularda konuşmaya ve siyaset yapmaya başladı. Temenni ediyoruz ki; 3 Kasım'dan sonra herkes kendi işini yapar. Sanayici sanayi, siyasetçi siyaset yapsın ve kimse bu halkın işine burnunu sokmasın" dedi.

"ÜLKEYİ BATIRMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Türk siyaseti adına büyük bir endişe içinde olduklarını dile getiren Çirkin, "Türkiye'de suni gündem oluşturanlar ve 'Türk siyasetini kurtaracağım' diyenler bu ülkeyi batırmaya çalışıyorlar. Bu oyunlardan endişe ediyoruz. Bir kısım kişiler ve partiler artık barajın altında kalma korkusu yaşıyorlar. Bu nedenle seçimin iptalini isteyenler de mevcuttur. Bu yaptıkları devlet ve millet hayrına yapılan çalışmalar değildir. Bazı kişilerin değil, halkın sesine kulak verilmelidir" diye konuştu.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler