KADIN

Çocuğuna bez bulamadı gözyaşlarına boğuldu! 'Virüs değil, açgözlülük öldürecek'

Çocuğuna bez bulamadı gözyaşlarına boğuldu! 'Virüs değil, açgözlülük öldürecek'

Çin'in Wuhan kentinden başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle birçok kişi toplu alışveriş yapmaya yöneldi. Hal böyle olunca insanlar ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekmeye başladı. Tıpkı bebeğine bez bulamayan bu anne gibi...

Yeni tip coronavirüs (Covid-19) yayılmaya devam ettikçe, insanlar yiyecek, tuvalet kağıdı ve bebek maması gibi temel ihtitaç ürünleri stoklamaya devam ediyor. İngiltere'de yaşayan Lauren Whitney durumun yıkıcı etkisiini göstermek için bir TikTok videosu yayınladı.

Bebeğine bez satın almak için markete giren genç kadın tüm rafların boş olduğunu görünce göz yaşlarını tutamadı.

Yaşadığı durumu sosyal medyada paylaşan Lauren ailesine bakabilmek, gelir sağlamak için bir sinema salonunda yarı zamanlı olarak çalıştığını bu yüzden bazıları gibi toplu alım fırsatı bulamadığını söyledi. Lauren sözlerine şöyle devam etti: 'Biz düşük gelirli aileleriz ve bu yüzden bir kerede dışarı çıkıp çok miktarda şey satın alabilmemiz zor. Ancak bu duruma baktığımda hiçbir şey alamadığım ortada bu çok sinir bozucu. Kitlesel paniğin gerçek etkisini paylaşmak istedim.'

DESTEK MESAJLARI YAĞDI

Genç kadının videosunu izleyen birçok kişi destek mesajları vererek annenin duygularını paylaştı. Whitney'e gelen, 'Virüs bizi öldürmeyecek, açgözlülük öldürecek. Üzgünüm Lauren' mesajı ise 100 binin üzerinde beğendi aldı.

Lauren Whitney, gelen kutusunda çok sayıda olumlu yorumun olduğunu ancak aynı zamanda birçok nefret dolu görüşün de yer aldığını söylüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Bizler üçgen bez ile büyüdük. ağlayıp zirlamak yerine bir süre deneyebilirsin. olağanüstü haller olağan üstü tedbirler gerektirir. Hölük eledim diye ağıdımız bile var üçgenbez'den öncede hölük varmış. Yıkıyacaksan da kendi çocuğunun bokunu yıkıyacaksın. Hoş kendi kıçını bile yıkamayan bir toplum onu nasıl yapacak oda ayrı bir durum.
Bu Türkiye içinde geçerli.. sanki alamayacak..açlıktan ölecek gibi dolduruyorlarda dolduruyorlar poşetlere..sen toplu alınca o toplu alınca market te mal bitiyor..bu seferde marketçi karaborsadan mal alıp pahalı satıyor..esnafım kaç gündür iş yok..ALLAH CC razı olsun yandaki mini marketten..çocuk alışverişini yap sonra verirsin dedi..dün bebek bezi alıcaktım iş yokki bebek bezi alayım..sizler alınca maddi durumu olmayan bir insan daha sonra pahalı almak zorunda kalıyor..sen stok yapıyorsun bütün maddi durumu olmayanların hakkını yiyorsun..ALLAH CC tabiki böyle hastalığı musallat eder..
ingiltere şu kadar bütçe ayırmış bizde 65 yaş üstü kolonya sadece diyenler görsün bu haber
Geri Dön