HABER

Deprem bölgesinde buruk bayram

AFYON (İHA) - 3 Şubat 2002'de 39 kişinin hayatını kaybettiği depremle sarsılan Afyon'un Sultandağı İlçesi'nde Ramazan Bayramı buruk geçiyor. Bölgede bazı vatandaşlar halen çadırda yaşarken, Çay İlçesi'ne bağlı Eber Kasabası'nda kurulan prefabrik evlerde yaşayan depremzedeler ısınma problemi çekiyor.

Afyon'un Sultandağı ve Çay İlçesi ile Yakasenek ve Eber kasabalarında yaşayan depremzedeler, bayram namazını hasarlı olan camilerin içinde ve çadır camilerde kıldıklarını söyledi.

Sultandağı İlçesi'ne bağlı Yakasenek Kasabası'nda bazı vatandaşlar, halen çadırda hayatlarını sürdürmeye çalışıyor. Hasan Hüseyin Elmas ile eşi Zeynep Elmas ise bir minibüste yaşıyor. Elmas çifti, yaklaşık 4 aydır özürlü kızlarıyla minibüste yatıp kalktıklarını söyledi.

Çay İlçesi'ne bağlı Eber Kasabası'nda kurulan ve deprem uzmanı Prof. Dr. Aykut Barka'nın isminin verildiği prefabrik kentte ise depremzedeler ısınma problemi çekiyor. Prefabrik evlerde yaşayan depremzedeler, yaşadıkları evlerin çok soğuk olduğunu ve bir an önce bu evlerden kurtulmak istediklerini belirtiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler