HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Devin Al nedir? Devin Al nasıl kullanılır?

Teknoloji alanında sürekli olarak çalışmalar yapılmakta ve bu çalışmalar neticesinde insanların karşınıza yepyeni teknolojik programlar çıkmaktadır. Bu teknolojik programlardan biri de yapay zekâ teknolojisidir. Yapay zekâ, insan gücüne ihtiyaç duyulan işlevleri otomatikleştirmekte ve bunun sonucunda da üretkenlik artmaktadır. ilk yapay zeka yazılım mühendisi olma niteliğini taşıyan Devin Al da yapay zekâ programlarından biri olarak karşımıza çıkar. Peki, Devin Al nedir ve nasıl kullanılır?

Devin Al nedir? Devin Al nasıl kullanılır?

İçindekiler

 • Devin Al nedir?
 • Devin Al nasıl kullanılır?

Teknoloji alanındaki gelişmeler ve yeniliklerden kaynaklı insan hayatına sürekli olarak çeşitli teknolojik programlar ve ürünler girmektedir. Devin Al da bu teknolojik programlardan biri olarak tanımlanabilir. Yapay zekâ asistanı olarak da ifade edilen bu programın en belirgin özelliklerinden biri kendi kendini yönetebilmesidir. Yani insan gücüne gerek kalmadan işlem yapabilme özelliği mevcuttur.

Devin Al nedir?

Amerika Birleşik Devletleri merkezli, üretimsel yapay zekâ girişimi olarak tabir edilen Cognition şirketi, Devin Al adında yeni bir yapay zekâ modeli tanıtmıştır. Bu yapay zekâ modeli, bilinen diğer yapay zekâ programlarından oldukça farklıdır. Dünya genelinde ilk yapay zekâlı otonom yapay zekâ platformu olma özelliğine sahip olan Devin Al programı, aynı zamanda kendi bünyesindeki yapay zekâ programlarını da eğitebilme özelliğine sahiptir.

Devin Al programı ayrıca dünya çapında ilk yapay zeka yazılım mühendisi olma niteliğini de taşımaktadır. Bu özelliği sayesinde yazılım mühendisliği alanında yapılan tüm görevleri, herhangi bir araca gereksinim duymadan kendi başına yapabilmektedir.

Devin Al nasıl kullanılır?

Devin Al yapay zeka yazılım mühendisi programı, bilinen yapay zekâ asistanı programlarından farklı bir şekilde geliştirilmiştir. Kendi kendine çalışabilme niteliğiyle dikkat çeken bu programın, aynı zamanda diğer yapay zekâ modellerine görev verme özelliği de bulunmaktadır. Kullanıcılarla gerçek zamanlı çalışabilen bu program, yazılım üzerine dair mühendislik sorunlarını da çözebilme becerisine sahiptir. Dünya genelinde ilk yapay zekâya sahip otonom yapay zekâ programı olan Devin Al yapay zekâ programının diğer özellikleri ise genel olarak şöyledir:

 • Yazılım mühendislerinin görevlerini yapay zekâ ile yapabilen bir özelliğe sahiptir.
 • Kodlar içerisinde bulunan hataları hızlı bir şekilde ayıklar.
 • Kendi işletim sistemine, internet tarayıcısına ve kod editörüne sahiptir.
 • Veri araştırma ve kod yazma özelliği vardır.
 • Kendi işletim sistemini kullanarak internet üzerinden araştırmalar yapabilir.
 • Kullanıcılar herhangi bir işlem yaparken hatalı bir adım atarsa sohbet kutusu aracılığıyla yeni bir komut yazabilir ve bu komut sayesinde program hatayı düzeltebilir.
 • Yazılım mühendisleri için önemli bir program hâline gelebilir.
 • Yapılan yanlışları kendisi hızlıca bulabilir, düzeltebilir ve neticeleri web sayfası olarak paylaşabilir.
  Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler