HABER

Devlet Bakanı Tayyibe Gülek: Seçimler 3 Kasım'da yapılsın

Devlet Bakanı Tayyibe Gülek, bazı açılış ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Uşak'ta, seçimlerin 3 Kasım'da yapılması gerektiğini söyledi.

Devlet Bakanı Tayyibe Gülek: Seçimler 3 Kasım'da yapılsın

Devlet Bakanı Tayyibe Gülek, Vali Ayhan Çevik'in makamında yaptığı açıklamada, "DSP olarak Genel Başkanımız Bülent Ecevit seçim konusunda açık ve net olarak görüşlerini belirtmişti. Yapılması gereken reformlar yapıldı. Bunların meyvelerini almak için biraz daha zamana ihtiyacımız olduğunu belirtmiştik. Hızla reformların gerçekleşmesi, AB, Kıbrıs meselesi ve ekonomi reformları açısından seçimin yapılmasını en başta biz istemiyorduk" dedi.

"ARTIK SEÇİMLERİN YAPILMASI GEREKTİĞİNE İNANIYORUZ"

Seçimlerin yapılmasını istemeyen tek partinin DSP olduğunu ancak bazı siyasi partilerin yolun yarısında seçim yapmak istemediğini belirten Gülek, "Madem karar alındı. Türkiye açısından artık seçimlerin yapılması gerektiğine inanıyoruz ama iktidar değişsin veya değişmesin, seçimler yapılsın veya yapılmasın AB ve ekonomi süreci devam edecektir. Bu işin de takipçisi olacağız" dedi.

Vali Ayhan Çevik, makamında Uşak sorunları ile ilgili bilgileri verdikten sonra Bakan Gülek'e Uşak'ın kültürünü anlatan Uşak kilimi hediye etti. Bakan Gülek, daha sonra Ulubey İlçesi'ne bağlı Omurca Beldesi'nde düzenlenen '1. Nohut ve Kültür Festivali' ile Omurca Parkı'nın açılışını yaptı. Bakan Gülek ve Vali Ayhan Çevik, En İyi Nohut Yarışması'nda dereceye giren vatandaşların ödüllerini dağıttı. Bakan Gülek ile Vali Çevik, daha sonra Omurca Parkı'nın açılış kurdelasını keserek parkı dolaştı. Bakan Gülek, börek ve katmer yapan kasabalı kadınların arasına katılarak katmer çevirdi.

Kaynak: İHA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler