HABER

Doç. Dr. Korkut Ulucan: Bunu yapan kişi eşini aldatmaz

Epigenetik Uzmanı Doç. Dr. Korkut Ulucan, aldatmayla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Ulucan, "Kadınlarda gebelik dönemi ve sonrasında da çok aktif olan oksitosin reseptörü erkeklerde de var. Bunun sayısı ile beraber tek eş-çok eşli olmasıyla ilgili büyük bir bağlantı olduğunu söyleniyor. Yani bu reseptör sayınız artarsa tek eşe yönleniyorsunuz. Ve ilginç bir şey egzersiz de reseptör miktarını artırdığını söylüyor. Yani egzersiz yapan eşini aldatmaz" dedi.

CNN TÜRK'te Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında mutluluk ve mutlu bir yaşam için yapılması gerekenler konuşuldu.

Konuklardan Epigenetik Uzmanı Doç. Dr. Korkut Ulucan, dikkat çeken bir açıklama yaptı. Ulucan, "Kadınlarda gebelik dönemi ve sonrasında da çok aktif olan oksitosin reseptörü erkeklerde de var. Bunun sayısı ile beraber tek eş-çok eşli olmasıyla ilgili büyük bir bağlantı olduğunu söyleniyor. Yani bu reseptör sayınız artarsa tek eşe yönleniyorsunuz. Ve ilginç bir şey egzersiz de reseptör miktarını artırdığını söylüyor. Yani egzersiz yapan eşini aldatmaz" dedi.


Geri Dön