Dokuz kez kanseri atlattı ama bu sefer durum ciddi: Doktor bulamazsa bu genç kadın ölecek!

Uzun zamandır yumuşak doku kanseriyle mücadele eden genç kadın, ameliyatlara ve tedavilere rağmen hastalığı nüksetti. Doktorlardan yana şansı hiç gülmedi ve bu sefer ölümle burun buruna. Şimdi ise onu ameliyat edecek işinin ehli bir genel cerrah arıyor!

Dokuz kez kanseri atlattı ama bu sefer durum ciddi: Doktor bulamazsa bu genç kadın ölecek!

Gözde'yi Türkiye'nün gündemine taşıyan şey sosyal medyadan paylaştığı çığlığıydı...

Gözde 2006 yılında henüz 23 yaşındayken kansere yakalanan genç bir kadındı. Yakalandığı yumuşak doku kanserini ise tam 9 kez yendi. Fakat talihsizliği peşini bırakmadı ve 10. kez kansere yakalandı. Durumu ise geçen seneden bu yana kötüleşmeye başladı.

Hastalığı sebebiyle sayısız ameliyat olmuş. İç organlarından çoğunu kansere feda etmek zorunda kalmış.

Karın bölgesinde yaşadığı sorunlar sebebiyle sindirim sistemi zarar gören ve bugün 46 kiloya kadar düşen Gözde becerikli artık beslenemediğini ve şiddetli ağrılar çektiğini söylüyor.

Geçirdiği hastalık ise onu hayatından ve hayallerinden koparamadı. Moda Tasarım'a gönül vermiş Gözde, hala yüksek lisans öğrencisi.

Yeditepe Üniversitesi’nde burslu olarak Plastik Sanatlar yüksek lisansı yapan Gözde'nin lisansı ise Moda Tasarımı üzerine. Yaptığı işi çok seven ve asla geri durmayıp tutkuyla devam eden Gözde, yaşamak istiyor. Kurduğu hayaller, listelediği planlar var. Gözde'nin Almanya'da gerçekleştirdiği bir sergisi bile var.

Tüm bu yaşam sevgisi Gözde'nin umudunu yitirmemesine ve her seferinde bu hastalığı atlatmasına sebep oldu. Bu kez ise durum iç açıcı değil. Gözde, geçen günlerde Facebook hesabından şöyle bir ileti yayınladı.

İçinde yaşadığı durumu ise yanlış anlayanlar oldu. Herkesin yardım eli uzatmaya çalıştığı Gözde'nin sosyal medya paylaşımı haber sitelerinden Twitter'a, Instagram'dan Facebook'a her yerde yayıldı. Fakat Gözde bir düzeltme paylaşımı daha gerçekleştirdi.

Bunun üzerine sosyal medya harekete geçti. Ünlülerin de desteğiyle haber hızla yayılmaya başladı.

Gözde'ye olan destek günden güne büyüyor. Onu ameliyat etme yeteneğinde ve cesaretinde bir genel cerrah arıyor. Umuyoruz ki Gözde yaşamına devam edebilecek şansa ve güce sahip olur. Kendisinin ise şöyle bir mesajı var:

Beni hayatta tutan tek şey çalışmak, üretmek ve hayata olan bağlılığım. İnsan inanır, ister ve güçlü kalırsa her şeyi başarabilir. Bu süreçte yanımda olmanız ve desteğiniz benim için her şeyden önemli. Şimdiden herkese sonsuz teşekkürler.
- Gözde

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Diğer Haberler