HABER

E-Okul öğretmen girişi nasıl yapabilirim?

E-Okul hem öğretmenler hem de öğrenciler için oldukça yararlı bir sistemdir. E-Okul öğretmen girişini MEB üzerinden yapabilirsiniz. E-Okul ile ilgili tüm bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

E-Okul öğretmen girişi nasıl yapabilirim?

İnternetin hayatımıza girmesinden bir süre sonra da farklı sistemler hayatımıza girmiştir. İnternet ile hayatımız kesinlikle kolaylaşmıştır. Hayatımızı kolaylaştıran etkenlerden bir tanesi ise E-Okul sistemi olmuştur. E-Okul sistemi sayesinde birçok zaman ayırarak yapılan işlemler daha pratik bir hal kazanmıştır. Eskiden elle doldurulan karneler E-Okul ile birlikte çıktısı alınmaya başlanmıştır. E-Okul sistemine öğretmenler; öğrencilerin yazılı notları, sözlü notlarını, proje notlarını düzenli olarak girmiş ve karne yıl içinde otomatik olarak oluşmuştur. Bu sayede de okul da karnelerin çıkartılmasından sorumlu olan kişi yalnızca çıktı almaktadır. Bunun dışında her hangi bir işlem yapılmamaktadır. Karne vermenin bu kadar kolaylaşmasını sağlayan sistem E-Okul sistemidir.

E Okul sistemi öğretmenler için de bir kolaylıktır. Şöyle ki öğretmenler bazen öğrencilere diğer notlarına göre de sözlü kullanmaktadır. Bu durumda eskiden öğrenciden ya da diğer öğretmenlerden diğer notlar öğrenilmekteydi. E Okul sistemi sayesinde ise öğretmen; öğrencinin diğer notlarına gayet pratik bir şekilde bakabilmektedir.

e-Okul Öğretmen girişi için tıklayın

E-Okul sisteminin başka bir avantajı ise velileri ilgilendirmektedir. Veliler öğrencisinin okuluna giderek öğrencisinin okul durumunu öğrenmekteydi. Ancak E-Okul sistemi sayesinde öğrencilerinin okul durumlarını hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebilirler. E Okul sistemi hem veliler, hem öğretmenler, hem de öğrenciler için büyük bir avantajdır.

E-Okul sistemi içerisinde not durumu, devamsızlık durumu gibi ana bilgiler yer almaktadır. İlköğretim, ortaöğretim, lise yıllarında bulunan e okul sistemi 2007 yılında hayatımıza girmiştir. Ve hayatımıza girdiği günden bugüne kadar hangi sınıflarda okumuşsak, o sınıflara ait kayıtlarımız bulunmaktadır. Eskiden yalnızca TC kimlik numarası, okul numarası ve güvenlik kodu ile giriş yapılan E-Okul daha sonra güvenliği artırmıştır. Günümüzde E-Okul'a giriş için ilk etapta TC kimlik numarası, okul numarası ve güvenlik kodu sorulmaktadır. Bu aşamada bilgiler doğru bir şekilde girildikten sonra ise ikinci aşamada şube, kayıtlı olunan il, ilçe, doğum tarihi, doğum ayı gibi bilgiler sorulmaktadır. Bu bilgilerin gidişi de doğru bir şekilde sağlandıktan sonra E-Okul'a giriş tamamlanmış olur.

E-Okula girişi yalnızca mevcut öğrenciler değil, mezun öğrencilerde sağlayabilir. Şöyle ki 2007 yılından sonra mezun olmuş tüm bireylerin mutlaka E-Okul kayıtları bulunmaktadır. Bu kayıt bir senelik bir kayıt olabilir. Bu kayıt 9 senelik bir kayıt olabilir. Ne kadar senelik kayıt bulunuyorsa, mezun olunduktan sonra eski yıllara ait tüm notlar, tüm devamsızlık bilgileri ortaya dökülmektedir. E Okul sisteminin bu avantajı sayesinde; mezun olan öğrencilere en çok lazım olan belge transkript eskiden okula gidilerek alınırken artık elektronik ortamda gayet hızlı ve kolay bir şekilde alınabilmektedir.
E Okul tüm bu avantajları ile velileri, öğretmenleri ve öğrencileri cezp etmektedir.

Geri Dön