HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2019! e- Okul VBS girişi nasıl yapılır?

e-Okul VBS girişi-Sınav sonuçları açıklandı mı? Ara tatilin yaklaşmasıyla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), e-Okul aracılığıyla ilk sınav sonuçlarını erişime açtı. Öğrenci ve veliler e-Okul üzerinden sınav sonuçlarına ulaşabilecek. Peki, e-Okul veli bilgilendirme sistemi öğrenci giriş sayfası nasıl açılır?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2019! e- Okul VBS girişi nasıl yapılır?

Ara tatilin yaklaşmasıyla birlikte ilk sınav sonuçları e-Okul VBS aracılığıyla erişime açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan sonuçlara veli ve öğrenciler e- Okul VBS üzerinden erişebilecek.

e-OKUL VBS GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

e-Okul VBS sistemine giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "https://eokul.meb.gov.tr/" adresine giriş yapmak ve sağ tarafta "Veli Bilgilendirme Sistemi" başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekmektedir. Bu aşamada T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası ve güvenlik kodu istenmektedir. Bu bilgiler doğru girilirse ikinci aşamaya geçilir.

e-OKUL VBS GİRİŞ EKRANI

İkinci aşamada da öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri sorulmaktadır. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe bilgisi, öğrencinin doğum tarihi, öğrencinin okuduğu şube ve öğrenci fotoğrafı istenmektedir. Bu bilgiler de doğru girildiği takdirde sistem açılır.

Açılan ekranda sol menüde Devamsızlık Bilgisi, Not Bilgisi, Haftalık Ders Programı, Sınav Tarihleri, Aldığı Belgeler, Okuduğu Kitaplar, Davranış Notları, Diploma Puanı, Yıl Sonu Notları ve Nakil Durumu gibi seçenekler yer almaktadır.


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler