Egzama tedavisi için ev çareleri

Atopik dermatit yani egzama cildinizi kırmızı ve kaşıntılı yapan bir durumdur. Çocuklarda yaygındır, ancak her yaşta ortaya çıkabilir. Egzama sorununu tam anlamıyla çözen herhangi bir yöntem yok ancak egzama tedavisi için evde uygulanan yöntemleri deneyebilirsiniz. İşte kaşıntı hissini en aza indirecek öneriler.

Ev ilaçları ve doğal tedaviler, egzama ile birlikte gelen kuru, kaşıntılı cildi rahatlatabilir. Aloe vera jeli ve hindistancevizi yağı gibi doğal maddeler kurumuş ciltte iyi etkiler bırakabilir. Egzama tedavisi hakkında daha fazla bilgi öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Bu doğal çözümlere cildiniz cevap vermiyorsa veya kötüleşiyorsa mutlaka doktora görünmeyi unutmayın.

Egzamanın tedavisi için izlenmesi gereken doğal yollar

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
her gün sabah 2 öğlen 2 akşam 2 tane karanfil çiğneyerek yiyebilirsiniz...lütfen uygulayınız....
@yasa896 denedin kardeş bendede var caresiyok giderici ilaci bulamadım
arkadaşlar size tek tavsiyem hiç birşeye inanmayın benim hem sol bacağımda hemde ellerimde vardı allaha çok şükür araştırdım yaptm geçti marankiden buldum yan etksi tesiri hiç birşey yok tammam doğal tek yapmanız gereken BEYAZ DUT(beyaz dutu eğer kurus yoksa şimdi tam mevsimi beyaz dutu tıopluyorsunuz 1 avuc hemen kaynatın 15 dk sonra baya sıcak olucak böyle elinizi yakması gerekiyor 20-25 dk boyunca elinize yedirin bu dutu iyice ama haftada 4 kez yapın 2 hafta boyunca yapın her seferinde ayrı dut kaynatın ve hiç kaşımayın sonra bekleyin 1 ay içerisinde geçicek çünkü ellerimiz normalde 20 gün
Bağırsak floranızı düzenleyin.Aşırı hijyenden herşeyden etkilenir olduk.Haftada bir kelle paça yiyin .Bir müddet sonra birçok rahatsızlığınızın sona erdiğini göreceksiniz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler