HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

El Kaide'den yeni saldırı tehdidi

El Kaide terör örgütü lideri Usame Bin Ladin'in sağ kolu Eyman El Zevahiri'ye ait olduğu iddia edilen bir video kaydı, ortaya çıktı.

El Kaide'den yeni saldırı tehdidi

Associated Press haber ajansının ele geçirdiği kayıtta Zevahiri, ABD ve müttefiklerine yeni saldırı tehditlerinde bulunuyor.

Amerikan AP ajansının eline geçen kaydın nerede ve ne zaman yapıldığı bilinmiyor. Ancak konuşmada Irak Operasyonu'ndan ve 1 Haziran'da Afganistan'da düzenlenen Amerikan bombardımanından söz ediliyor.

Es Sahab adlı bir kuruluş tarafından hazırlandığı belirtilen kasette Zevahiri, sorulan soruları yanıtlıyor. ABD'nin Afganistan'da amaçlarına ulaşamadığını savunan Eyman El Zevahiri, Usame Bin Ladin'le Taliban lideri Molla Muhammed Ömer'in hayatta olduğunu söylüyor. Zevahiri Irak operasyonuyla ilgili soruya karşılık olarak ise, amacın Irak'ın ötesinde bütün Arap ve İslam dünyasına saldırmak ve İsrail'in yakınındaki tüm etkin askeri güçleri yok etmek olduğunun altını çizdi. Zevahiri ayrıca, Taliban ve El Kaide esirlerinin tutulduğu Guantanamo'da yaşananları bir maskeli balo ve komedi olarak niteledi.

Washington yönetiminin yaptıklarının cezasız kalmayacağını savunan Zevahiri, ABD'ye Filistin, Körfez Bölgesi, Afganistan ve tüm diğer İslam ülkelerinden çekilmesini tavsiye etti.

Zevahiri, Washington'u desteklemeyi sürdürürlerse Fransa ve Almanya'ya yönelik saldırıların da düzenleneceği uyarısını yaptı. Ses kaydının gerçek olup olmadığı konusunda kesin bir bilgi bulunmazken, konunun uzmanları kasetin gerçek olma olasılığının çok yüksek olduğunu belirtti.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler