Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Ellerden sonra şimdi de dudaklarda! TikTok’ta dudaklara kına sürme akımı hızla yayılıyor... Uzmanlar uyardı

  Sosyal medyanın gündelik hayatının her alanında kendisine yer bulmasıyla beraber kullanıcı sayısında artış yaşadı. Dünyanın pek çok noktasından kullanıcıların aktif olduğu sosyal medyada her gün bir yeni akıma ev sahipliği yapıyor. TikTok’un son akımı ise dudakları kına ile renklendirmek oldu. Ancak uzmanlar tehlikeli olduğunu dile getirerek akım konusunda kullanıcıları uyardı.

  Ellerden sonra şimdi de dudaklarda! TikTok’ta dudaklara kına sürme akımı hızla yayılıyor... Uzmanlar uyardı

  Kına Türk adetleri arasında geniş bir yere sahiptir. Askere gidenlere, düğün öncesinde gelinlere ve sünnet çocuklarına kına yakılır. Uzun yıllar boyunca kına ağırlıklı olarak süs aracı olarak kullanılmıştır. Yaygın olarak cildi renklendirmek için kullanılan kına bazı durumlarda ise saç boyası olarak da kullanılmaktadır. Kendine has kokusu ve rengiyle seveni kadar sevmeyenin de olduğu kına şimdiler de ise sosyal medyadaki bir akımın baş kahramanı. TikTok’ta bazı kullanıcılar dudaklarına kına yakmaya ve sonuçlarını sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmaya başladı. Ancak uzmanlar akımın zararlı olduğunun altını çizerek uyarıda bulundu.

  TEHLİKE SAÇIYOR

  kapak yeni kına

  TikTok kısa sürede kullanıcıların dikkatini çeken dudağa kına yakılması akımının sonrasında uzman isimler, kınanın özellikle ağız bölgesinden uzak tutulması konusunda uyardı.

  KAPAK2

  Kınanın yanlışlıkla yutulmasının acil müdahalelere neden olabileceğini belirten uzmanlar, mideyi olumsuz yönde etkileyebileceğinin altını çizdi. Aynı zamanda kınanın alerjik reaksiyonlara neden olabileceği ve dudak tabakasını yakalabileceği de vurgulandı.


  Express

  En Çok Aranan Haberler