HABER

Elon Musk'tan Mars müjdesi! Tarih verdi

Elon Musk'tan Mars müjdesi! Tarih verdi

ABD'li girişimci ve uzay şirketi SpaceX’in sahibi Elon Musk, Mars'a insan göndereceği tarihi açıklayarak, “Muhtemelen 6 yıl içinde olacak” dedi.

Merkezi ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki Hawthorne şehrinde bulunan SpaceX’in sahibi Elon Musk, merakla beklenen Mars'a insan gönderileceği tarihi açıkladı.

ŞANSLIYSAK DAHA ERKEN DE OLABİLİR

Almanya’nın başkenti Berlin’deki ‘Axel Springer Ödülleri’nde görüntülü konuşma gerçekleştiren Musk, “Muhtemelen 6 yıl içinde olacak. Şanslıysak belki 4 yıl sonra” dedi. Musk, iki yıl içinde Mars'a ekipsiz bir gemi gönderilmesinin planlandığını da söyledi. Musk'ın sahibi olduğu SpaceX tarafından üretilen Crew Dragon kapsülü test görevine başlamıştı.

Geçtiğimiz günlerde Crew Dragon kapsülü ile NASA’dan Michael Hopkins, Victor Glover ve Shannon Walker ile Japonya Havacılık ve Uzay Araştırma Ajansı’ndan (JAXA) Soichi Noguchi'yi uzay istasyonuna gönderilmişti.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Adamlar nereyelere gidiyorlar.bizim muhalefet ise 1900 yılları özlüyor yok parlementer sistem yok iktidara kesin ben gelmeyiyim diyor.bizlere işte böyle projeleri sunacak liderler ve insanlan lazım.
@ahmet_kizilsacli_1980 muhalif olanların özlemi İNSANLIK .Sevgi saygı.Toplumu kin ve nefret sardı.Kanal yapmayı ,yol yapmayı projemi sandın?:))) Satmaktan bıkmadınız Din sömürüsü varken istediğin proje ile gel fark etmez din hep ağır basar.Diyanet bütçesi ortada
senin desteklediğin iktidar ise sata sata ortada memleket kalmayacak! (hee tubitak başında kim var bak bakalım )
beyefendi uzay diye birşey yok,mars falan masal bunlar
@ahmet_kizilsacli_1980 uzay diye bişey yok tezini ilk defa duydum
Sen 6 yıl sonra de ben 60 yıl sonra diyim şu an imkansız hala Marsa insan yollamamk ama holywood stüdyolarında çekim yapıp Marsa insan gönderdik diye insanları kandırırlarsanız orasını bilemem.
60 yıl sonra gidilebileceğini fal bakarakmı, öngördünüz acaba?
keşke sen gitsen de kurtulsak.
Geri Dön