Engelli olduğu için babası terk etti: Annesinin fedakarlıklarıyla şimdi Harvard'da

Her şeye rağmen tek başına sırtladı bütün yükü anne Zoe, elbette vazgeçemezdi minik yavrusundan. Engelli doğduğu için kocasının reddettiği bebeğini 3 işte çalışarak büyüttü ve bu mücadelenin sonunda oğlunu Harvard'a göndermeyi başardı. İşte ana oğulun hayatta kalmak için verdiği inanılmaz mücadele...

Engelli olduğu için babası terk etti:  Annesinin fedakarlıklarıyla şimdi Harvard'da

1988 yılında dünyaya bir erkek çocuğu getiren Zoe Hongyan, doğum sonrası doktorlardan kötü haberi aldı: Minik Ding Ding, doğum komplikasyonları sebebiyle serebral palsi hastası olmuştu, yani felci.

ding

Doktorlar Ding Ding'in hiçbir zaman iyileşmeyeceğini, akıl sağlığının normal olmayacağını vurgulasalar da bu, anne Zoe için hiç de önemli değildi. Ding Ding'in babası bebekten vazgeçmeleri gerektiğiniz söylüyordu Zoe'ya.

ding 2

Bu öneriyi asla kabul etmeyen Zoe, asıl terk edilmesi gereken kişinin eşi olduğunu karar vererek kendisinden boşandı. Zorlu mücadelesinde artık tek destekçisi oğluydu...

Zoe, oğlunun tedavi masraflarını ödemek ve geçimlerini sağlayabilmek için 3 farklı işte çalışıyordu. Oldukça yetenekli bir çocuk olan Ding Ding, sağlık sorunlarına rağmen yaşıtlarından hiçbir zaman geri kalmadı. Burada en büyük pay anne Zoe'ya aitti tabii. Çocuğu için hiçbir masraftan kaçınmadan, tabiri yerindeyse canını dişine takmış bir şekilde çalışıyordu.

ding 3

"Çocuğum fiziksel problerimden utanmasın" diyen anne, oğluyla beraber bu zorlu süreci tamamladı! Ding Ding şuan 29 yaşında bir genç. Beyin felci hastası olan başarılı genç, üstelik üniversite mezunu :)

ding 4

Pekin Üniversitesi'nde çevre mühendisliğini bitirdikten sonra eğitim hayatına devam etmek isteyen Ding Ding, şimdilerde Harvard Üniversitesi'nde hukuk okuyor. Anneye de Ding Ding'e de kocamaaaan bir alkış :)

Kaynak:

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
HELAL OLSUN SENİN GİBİ ANNEYE YÜZÜNÜZ HEP GÜLSÜN...
Külli irade ve cüz'i iradenin birleşimi... Ne muhteşemsin Allahım!
Nobele aday bence
Diğer Haberler