Enkaz altından sağ olarak kurtulmuşlardı! Korku dolu anları anlattı: Son basamak kala...

Elazığ depreminde Sürsürü Mahallesi’nde yıkılan Dilek apartmanının enkazında sağ olarak çıkan Şahin ailesi, binada daha önceki depremlerde çatlaklar oluştuğunu kentsel dönüşüm için kendi aralarında anlaşamadıklarını iddia etti. Anne Nimet Şahin, yıkılan binadan son anda kurtulduklarını söyledi. Şahin, “Deprem sırasında içerideydik. Komşularıma seslendim. Hiç kimseden ses alamadım. Dışarıya çıkmaya son bir basamak kala merdiven ikiye ayrıldı" dedi.

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde Sürsürü Mahallesi’nde bulunan Dilek Apartmanı’ndan son anda sağ çıkan Şahin ailesi deprem anında yaşadıklarını İHA’ya anlattı. Baba Ahmet Şahin, eşi ve 3 çocuğunu bina yıkılmadan son anda çıkardığını aktardı. Baba Şahin, “Çocuklarım ve eşim oturuyorlardı. Deprem olduğunu anladığımda çocuklarım ve eşimi dışarıya çıkardım. Ben de tam çıkacağım sırada merdiven ikiye ayrıldı. Sonra bina yıkıldı. Yıkılan binada komşularımıza baktım hiç birinden ses alamadık” dedi.

Dilek Apartmanı’nın daha önceki depremlerde hasar aldığını ifade eden Şahin, “Bina çürüktü. Başvuru yapan komşularım oldu. Komşularıma, ‘Burası çürük, gelin imza toplayalım ve kentsel dönüşüme’ verelim dedim. Bazıları kabul etti bazıları kabul etmedi ben de ondan sonra üstüne düşmedim” dedi.

"SON BİR BASAMAK KALA MERDİVEN İKİYE AYRILDI"

Anne Nimet Şahin, yıkılan binadan son anda kurtulduklarını söyledi. Şahin, “Deprem sırasında içerideydik. Komşularıma seslendim. Hiç kimseden ses alamadım. Çocuklarım kolumdan tutup çıkarmaya çalıştı. Allah yardım etti. Çıkmamız imkansızdı. Dışarıya çıkmaya son bir basamak kala merdiven ikiye ayrıldı. Kızım kolumdan çekerek karşıya geçebildim. Evde eşimle beraber 3 çocuğum daha vardı” dedi.

"BİNA ÇÜRÜKTÜ"

25 yıldır Dilek apartmanında oturduklarını ve binanın çürük olduğunu iddia eden Şahin, “Komşularım vefat ettiler sevinemiyoruz üzülemiyoruz. 25 yıldır oturuyoruz. Bina çürüktü sağlam değildi. Bir depremden dolayı çatlaklar oluşmuştu. Eşim belediyeye kentsel dönüşüm için başvuralım dedi. Komşuların bazıları kabul edip bazıları kabul etmedi. Eşim tek başına bir şey yapamadı" dedi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
saraydakinin 1 saatlik gideri 1 asgari ücretten fazla. bu masum insanların vebali de onun boynuna
Ne olsun cunhurbaskani asgari ucretlemi yasasin ne iciosunuz ya
kentsel dönüşüm için oturanlar aralarında anlaşamamışlar şimdi artık anlaşırsınız.hükümetin suçu bu aslında insanlarım maddi refahı olmayınca herkes para derdine anlaşamıyorlar.yani kısaca su baştan pis akıyor.ana sorumlusu kesinlikle reis hükümeti ve koyunlardır.
emre allah akıl vermiş dimi devlet yasa çıkarmış kentsel dönüşüm yapılsın diye eee ...
akıl bedava
İSTANBUL PENDİK KAYNARCADA 40 SENELİK BİNALAR VAR DENİZ KUMU İLE YAPILAN LAKİN NE İLGİLENEN BELEDİYE NEDE DEVLET BURDA DEPREM OLURSA ENKAZ KALDIRMA DİYE BİŞE OLACAGINI SANMIYORUM
@25temurbey25 oradakileri uyar kentsel dönüşüme gitsinler bence, şişli, beşiktaş, kadıköy vb yerler hariç, yerli ve milli hariç gerisini bırak
@25temurbey25 Daire sahipleri anlaşıp kentsel dönüşüme sokabilirsin. Burada devlet senin evini yıkıp yeniden yapmaz. Anca düşük faiz, faizsiz destek verebilir zaten bu yapılıyor.
şimdi anlaşırsınız
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler