HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Erdoğan Bayraktar istifadan vazgeçti

17 Aralık büyük rüşvet operasyonunda oğlu gözaltına alınan Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın yılan hikayesine dönen istifasında düğüm çözüldü.

Erdoğan Bayraktar istifadan vazgeçti

Başbakan Tayyip Erdoğan ile görüşen Bayraktar’ın istifadan vazgeçtiği ve AK Parti için seçim çalışmalarına katılacağı bildirildi.

AZLEDİLDİ
Bayraktar, görevinden istifa etmeyince bakanlıktan azledilmişti. Bayraktar, NTV’ye yaptığı açıklamada ise Başbakan Tayyip Erdoğan’ı da eleştirerek hem partisinden hem milletvekilliğinden istifa ettiğini açıklamıştı.

BARIŞMA SİNYALİ
Ancak bu kararının hukuki gerekçelerini yerine getirmeyen Bayraktar, bakanlıktaki devir teslim töreninde, “40 yıllık davama hizmet edeceğim” diyerek istifadan dönüşünün ilk sinyalini vermişti.

İstifasını açıklamasına rağmen resmen bu konuda girişimde bulunmadığına yönelik basında haberler çıkması üzerine ise Bayraktar, dilekçesini Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’e göndermişti.

İstifanın verileceği yerin genel merkez olmadığından hareketle de Şahin herhangi bir işlem yapmamıştı. Dilekçe daha sonra AK Parti Meclis Grubu’na gönderildi. Grup yönetimi de dilekçe için hiçbir işlem yapmadı.

ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ
Bayraktar istifasından haftalar sonra TBMM’ye gitti ve Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ile görüştü. Bayraktar’ın barış adımları Twitter mesajıyla devam etti.

Bayraktar, “Önce Allah’ın, sonra RTE’nin sayesinde, genel müdür, meclis üyesi, TOKİBaşkanı, milletvekili ve bakan olduğum gerçeği ortadadır” mesajı attı.

Bayraktar nihayetinde Erdoğan ile de görüşerek partide kalmasını kesinleştirdi.

Bayraktar’ın artık partisinin seçim çalışmalarına da katılarak destek olması bekleniyor.

Express


En Çok Aranan Haberler