HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Eski Bakan Bayraktar'ın oğlu ifade verdi

İçerik devam ediyor

Eski Bakan Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar,İstanbul Adliyesi'nde, TBMM "Yolsuzlukları İnceleme Komisyonu"na ifade verdi.

İSTANBUL, (DHA) TBMM'de 4 eski bakanla ilgili yolsuzluk ve rüşvet iddialarını incelemek için kurulan soruşturma komisyonu, 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet soruşturması kapsamında hakkında takipsizlik kararı verilen Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar'ı tanık sıfatıyla Adliyeye davet etti. Bayraktar yaklaşık 1 saat komisyonun çalışmalarını yürüttüğü odada kalarak ifade verdi.

KOMİSYON ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

TBMM'de 4 eski bakanla ilgili yolsuzluk ve rüşvet iddialarını incelemek için kurulan soruşturma komisyonu Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndaki çalışmalarına devam ediyor. 2 AK Parti 1 CHP milletvekilinden oluşan komisyon, Pazartesi gününden itibaren başladığı çalışmalar kapsamında hakkında 17 Aralık yolsuzluk soruşturmasında takipsizlik kararı verilen kişileri tanık sıfatıyla ifadeye davet etti. Komisyon geçtiğimiz hafta İçişleri eski Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler ve işadamı Rıza Sarraf'ı tanık sıfatıyla davet etmiş, Komisyona gelen Sarraf ve Güler tanıklıktan çekilerek ifade vermemişti.

BİR SAAT İFADE VERDİ

Bugün ise Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar komisyon üyelerinin daveti üzerine saat 10.00 sıralarında Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na avukatıyla birlikte geldi. Bayraktar yaklaşık 1 saat süreyle komisyonun sorularını yanıtladı.

16 EKİM'DE TAKİPSİZLİK VERİLMİŞTİ

17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk soruşturması kapsamında aralarında eski bakanlar Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkında komisyon kurulmuştu. 17 Aralık yolsuzluk soruşturmasında savcı Ekrem Aydıner, 16 Ekim'de takipsizlik kararı vermişti. Rıza Sarraf, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan ve eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın da bulunduğu 53 kişi hakkında delillerin usulsüz toplandığı, herhangi bir örgüte rastlanılmadığı ve suç unsurunun oluşmadığı gerekçeleriyle şüphelilerin yargılanmasına gerek görmemişti.

OĞUZ BAYRAKTAR’IN AVUKATI: “KOMİSYON BİLGİMİZE BAŞVURDU”

TBMM soruşturma komisyonuna ifade veren Oğuz Bayraktar'ın avukatı Fatih Erdöl, komisyonun bilgilerine başvurduğunu belirtti.

17 Aralık soruşturması için Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde çalışmalarını sürdüren TBMM soruşturma komisyonu, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar'ı dinledi. Adliyede verilen ifade işleminin ardından Bayraktar'ın avukatı Fatih Erdöl kısa bir açıklama yaptı. Müvekkili Bayraktar'ın bilgisine başvurulduğunu belirten avukat Erdöl, "Komisyonun çağrısına uyarak bilgisine başvurulmak üzere adliyeye geldik. Müvekkilimin bilgisine başvuruldu. İfade verdik ayrılıyoruz” dedi.

Oğuz Bayraktar, Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sabah saatlerinde geldi. Bayraktar, yolsuzluk ve rüşvet iddiaları ile ilgili Soruşturma Komisyonu’na ifade veriyor. Komisyon eski bakan Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’i ve Reza Zarrab’ı da dinlemişti.

Express


En Çok Aranan Haberler