HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

FBI 5 göçmeni arıyor

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI), 5 yıl önce yasadışı yollarla Amerika'ya giriş yaptıklarına inanılan Arap asıllı 5 göçmen hakkındaki arama çalışmalarının başladığı bildirildi.

FBI 5 göçmeni arıyor

FBI tarafından yapılan yazılı açıklamada, aranan 5 göçmenin kimliklerinin; Abid, Noraiz Ali, İftikhar Khozmai Ali, Mustafa Khan Owasi, Adil Pervez ve Akbar Jamal olduğu belirtildi.

FBI açıklamasında, "FBI'nin bu göçmenlerin herhangi bir potansiyel terör aktiviteleri ile bağlantıları olup olmadığı hakkında detaylı bilgisi olmamasına rağmen yapılacak soruşturmalar dahilinde edinilecek bilgiler ile FBI yerlerini tespit edecek ve bu kişileri soruşturma altına alacak" denildi.
Açıklamada, FBI tarafından aranan göçmenlerin Kanada'dan 24 Aralık tarihinde veya Yılbaşı öncesinde yasadışı yollarla ABD'ye giriş yaptıklarından şüphelenildiği ifade edildi.

FBI'nin, bu konuda ABD Gümrük Hizmetleri, Ulaşım Güvenlik Yönetimi, Göç ve Yerlileşme Servisi ve yerel polis ekipleri ile ortaklaşa çalıştığı kaydedildi.

Express


En Çok Aranan Haberler