HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Cinsel ilişki sırasında acı çekiyorsanız dikkat! Prezervatif ve kayganlaştırıcılar...

Rahim ağzı yaraları hayatı olumsuz yönde etkileyerek, yaşam kalitesini düşüren ve çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Cinsel ilişkide keyif almak yerine acı çekiyorsanız mutlaka doktora görünmelisiniz. Kayganlaştırıcı krem, prezervatif ve doğum kontrol haplarını kullananlarda sık görülmektedir. Aktif bir cinsel hayatınız varsa rutin doktor kontrolüne gitmelisiniz. Peki, Rahim ağzı yarası nedir? Belirtileri nelerdir? Rahim ağzı yaraları neden olur? Rahim ağzı yaraları nasıl tedavi edilir?

Kadınlarda sık görülen hastalıklar arasında olan rahim ağzı yaraları, vajinal kanamalara, ağrılara hatta cinsel ilişki sırasında ağrıya neden olabiliyor. Doğum kontrol hapı kullananlarda, prezervatif veya tampon kullanımı sırasında rahim ağzının travmatize olması ile, sperm öldürücü veya kayganlaştırıcı krem kullanımına bağlı olarak rahim ağzı yaralarının oluşabilir.

Vajinal kanamalara varana kadar çok fazla belirtiyle ortaya çıkan rahim ağzı yaraları hem sosyal hayatı hem de cinsel yaşamı olumsuz etkileyebiliyor. Peki, Rahim ağzı yarası nedir? Belirtileri nelerdir? Rahim ağzı yaraları neden olur? Rahim ağzı yaraları nasıl tedavi edilir? İşte merak edilenler…

Youtube

CİNSEL İLİŞKİ ESNASINDA AĞRI ÇEKİYORSANIZ DİKKAT!

En Çok Aranan Haberler