HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Dünyanın dört bir yanından topladığı formaları 75 metrekareye sığdırmaya çalışıyor: Trabzonspor forması için ev ve araba teklif ettiler

Sakarya'da özel bir firmada yöneticilik yapan Abdulkadir Cengiz, 37 yıldır biriktirdiği yaklaşık 3 bin formayı iş yerinde sergiliyor. 1985 yılında Sakaryaspor'a ait ilk formasını alarak koleksiyon serüvenine başlayan Cengiz, formalarını iş yerindeki 75 metrekare alanda tutuyor. Cengiz, ''Buradaki formalar için şaka da olsa böbreğini teklif eden kişi oldu. Trabzonspor forması için ise evini, arabasını teklif edenler oldu. Hepsi tarih. Bizim gözümüzde parasal olarak değeri paha biçilemez'' dedi.

985 yılında Sakaryaspor'un ilk formasını alarak koleksiyon serüvenine başlayan 45 yaşındaki Abdulkadir Cengiz, dünya takımlarına ait yaklaşık 3 bin formayı iş yerindeki 75 metrekarelik alanda sergiliyor, her gün formaların tozlarını alıyor . Hedefinin 5 bin forma biriktirebilmek olduğunu söyleyen Cengiz, "Trabzonspor forması için ise evini, arabasını teklif edenler oldu" dedi.


ChefGPT

"PUL, PARA KOLEKSİYONU GİBİ İLERLEDİ"

En Çok Aranan Haberler