HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Gazeteci ve radyocu Rauf Gerz motosiklet kazası sonucu hayatını kaybetti

Gazeteci ve radyocu Rauf Gerz (56), İstanbul Sultangazi'de kullandığı motosiklete bir otomobilin çarpması sonucu olay yerinde hayatını kaybetti. Doğa ve motosiklet tutkunu olan Rauf Gerz'in vefatı basın ve havacılık camiasında büyük üzüntü yarattı. Gerz, her pazartesi Kafa Radyo’da Sırası Gelmişken isimli program sunuyordu. Gerz'in ölmeden önce son mesajında paylaştığı şiir ise yürekleri burktu.

Gazeteci ve radyocu Rauf Gerz motosiklet kazası sonucu hayatını kaybetti

Kaza, saat 15.30 sıralarında TEM Otoyolu Sultangazi mevkiinde yaşandı. Yüksel Ç. otomobili ile otoyoldan çıkış yapacağı sırada, sağ tarafında bulunan Rauf Kemal Gerz (56) idaresindeki motosiklete çarptı.

gazeteci-ve-radyocu-rauf-gerz-motosiklet-kazasinda-hayatini-kaybetti..._4279_dhaphoto9

Kazanın etkisi ile sürücüsünün hakimiyetini kaybettiği motosiklet bariyerlere çarptı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.
gazeteci-ve-radyocu-rauf-gerz-motosiklet-kazasinda-hayatini-kaybetti..._4279_dhaphoto11

Sağlık ekipleri yaptıkları incelemede motosiklet sürücüsünün hayatını kaybettiğini belirledi. Otomobil sürücüsü Yüksel Ç., ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Kazaya ilişkin soruşturma sürüyor.

gazeteci-ve-radyocu-rauf-gerz-motosiklet-kazasinda-hayatini-kaybetti..._4279_dhaphoto8

MOTOSİKLET TUTKUNU GAZETECİ

Kurumsal yöneticilik, gazeteci ve radyoculuğunun yanı sıra motosiklet tutkusuyla da bilinen Rauf Gerz, oldukça renkli bir hayata sahipti.

gazeteci-ve-radyocu-rauf-gerz-motosiklet-kazasinda-hayatini-kaybetti..._4279_dhaphoto5

Doğa düşkünü olan ve kendisine ait çiftliğinde hayvan yetiştiriciliği yapan Gerz, fotoğrafçılık, denizcilik, yazarlık gibi özellikleriyle de biliniyordu.

gazeteci-ve-radyocu-rauf-gerz-motosiklet-kazasinda-hayatini-kaybetti..._4279_dhaphoto4

Oldukça renkli bir hayata sahip olan Rauf Gerz, gazetecilik ve radyoculuğunun yanı sıra edebiyata da büyük ilgi duyuyordu. Farklı mecralarda köşe yazıları ve şiir yazan, Gerz'in ölümünden birkaç saat önce Instagram hesabından bir şiirini paylaştığı ortaya çıktı.

Usta gazetecinin, 2019 yılında kaleme aldığı ve 2020 Aralık sayısında, 'Sadece Şiir' dergisinde yayınlanan 'Döndüm Ben' adlı şiirini "Klasik melankoli şiiri ben de yazabiliyorum canım; o kadar da değil" mesajıyla paylaşması yürek burktu.
Rauf Gerz'in saat 10.00 sıralarında paylaştığı "Döndüm Ben" adlı o şiirin tamamı şu şekilde:

Döndüm ben
Aman ha; sakın üzülme, döndüm ben.
Merak etmişsindir ya, nerelerde kaldığımı.
Kendimden kurtulup, neler yaptığımı.
Dertlenmişsindir; ne bileyim; döndüm ben.
.
Evde miyim diye merak etmişsindir belki.
Boşluğa bakıp hüzünlenmişsindir sanki.
Bensiz bir hayat sana nasıl gelir diye kederlenmişsindir.
Farz et ki döndüm ben.
.
Ne kadar ıslağım, ne kadar mutsuz ve elbette ne kadar yalnız.
San ki onursuz değil, belki çokça huzursuz.
Dünyanın bildiği sen tabi, elbette hep kusursuz.
Dert etme; sonunda döndüm ben.
.
Yalnız; sana değil, hayata döndüm ben.
Yalnız döndüm.
"Olsun, ne var ki döndü ya" diyeceğin yerde.
Biliyorsun ki aslında söndüm ben.
.
Sanma ki öldüm ben.
Kendime döndüm ben.
Keşke, keşke; bir sen, bir ben…
Olsun; seviyorsan sevgilim; üzülme, döndüm ben.
.
Rauf Gerz
Mayıs 2019

RAUF GERZ KİMDİR?

1966 yılında İstanbul'da doğan Rauf Gerz, evli ve bir çocuk babası. Marmara Üniversitesinde Türkoloji, Anadolu Üniversitesinde İşletme eğitimi aldı.1984 yılında Son Havadis Gazetesi’nde muhabir olarak gazeteciliğe başladı.
gazeteci-ve-radyocu-rauf-gerz-motosiklet-kazasinda-hayatini-kaybetti..._4279_dhaphoto3

1987 yılında Günaydın Gazetesi’ne polis adliye muhabiri olarak geçti. 1988’de havacılıktan sorumlu muhabir olarak Atatürk Havalimanı’nda görev almaya başladı. 1991-2000 yılları arasında Hürriyet Gazetesi’nin, havaalanı muhabiri olarak çalıştı. 2000 yılında aktif gazeteciliği bırakarak Sabiha Gökçen Havalimanı’nın kurucu ekibinde yönetici olarak görev aldı. Bu görevinin yanında 2002-2006 yılları arasında Akşam Gazetesi’ne haftalık havacılık ve motosiklet sayfaları hazırlamaya başladı.

gazeteci-ve-radyocu-rauf-gerz-motosiklet-kazasinda-hayatini-kaybetti..._4279_dhaphoto2

2004 yılında Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ayrılarak Onur Havayolları’nın Kurumsal İletişim Direktörü oldu. Aynı zamanda 2006-2008 yılları arasında Forum Diplomatik Gazetesi’nde politika ve ekonomi alanında köşe yazarlığı yaptı.

gazeteci-ve-radyocu-rauf-gerz-motosiklet-kazasinda-hayatini-kaybetti..._4279_dhaphoto1

2008 yılından itibaren 2012’ye kadar NTV Radyo’da OnAir isimli haftalık havacılık sohbet-bilgilendirme programını Oğuz Otay’la birlikte sundu. Bu arada 2009 yılından günümüze kadar MotorOn isimli motosiklet dergisine test yazıları ve motosiklet felsefesi üzerine köşe yazıları yazmaktadır. Halen Onur Havayolları Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine devam eden Rauf Gerz, havayolunun bünyesinde bulunan dergilerin yanı sıra ulaşım sektöründeki başka dergilerin de yayın başkanlığıyla birlikte koordinasyonunu da yönetmektedir. (DHA)

Youtube


En Çok Aranan Haberler