Geçmek bilmeyen öksürüğü iyileştirmenin sırrı

Basit püf noktaları ile kronik olan öksürüğünüzle başa çıkabilirsiniz…

Geçmek bilmeyen öksürüğü iyileştirmenin sırrı

Kış ayları ile birlikte hastalıklarda artmaya başladı. Özellikle soğuk algınlık ile gelen öksürük konusunda birçok kişi zor durumda kalıyor. Uyuyamıyor, işe gidemiyor veya toplum içine ve kalabalık yerlere rahatça gidemiyor. Bunun nedeni ise kronik ve kriz gibi birden gelen kesintisiz öksürük.

Ama bu kronik öksürüğe yakalananların yapabilecekleri bazı basit şeyler var. Bunları yaparak öksürüğünüzü biraz hafifletebilir ve geçme sürecini hızlandırabilirsiniz.

  • Öksürüğünüz başladıysa yanınızdan suyunuzu eksik etmeyin. Yudum yudum içeceğiniz su sizi öksürük krizlerinden kurtaracaktır.

  • Bitki çayları özellikle de hastalıkların en iyi ilacı nane limon sizin için bir rahatlama terapisi gibi gelebilir. Boğazınız yumuşar, enerji dolarsınız ve biraz daha sakinleşirsiniz. Hele de bu çayları içerken içine bir tatlı kaşığı bal koyarsanız o zaman öksürüğünüze de iyi geldiğini göreceksiniz.

iStock-500925866

  • Eğer öksürüğünüz üst solunum yolundan dolayı ortaya çıkmışsa o zaman C vitaminini daha fazla almaya özen göstermelisiniz. C vitamini sizin ihtiyacınız olan direnci size misliyle verecektir.

  • Eğer sigara kullanıyorsanız bu soğuk algınlığı ve öksürük döneminde sigarayı azaltın hatta bırakın. Bu durum belki de size bir avantaj ve fırsat olsun sigarayı bırakabilmek için.

  • Odanızın nem oranı da çok önemlidir. Eğer nemsiz bir mekanda kalıyorsanız bu durumda mikropların üremesine ve daha çok hastalanmanıza neden olur.

  • Sıcak bir duş altında kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Özellikle buhar kronik öksürük sorunu yaşayanlara oldukça fazla iyi geliyor.

  • Evinizin ve iş yerinizin temizliği ve doğru şekilde havalandırılması da öksürüğünüzün seyrini değiştirmektedir. Düzenli bir şekilde havalanan yerler ve düzenli bir şekilde temizlenen yaşam alanları daha az bakteri üretir.
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
o mesir macunu öksürüğe değilde başka şeye iyi gelmesin dayı :D
kavanozdaki mesir macununu süte karıştırıp sabah akşam bir bardak için 5 gün içinde geçecektir.
5 Günde zaten kendiliğinden geçiyor....
Bir tatlı kaşığı bal ile yeterince tuzu iyice karıştırıp tek seferde yutun. Kuru öksürük krizine birebirdir.
Diğer Haberler